فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص):
نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل از طرح‌های شاخص سپاه است

سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل از جمله طرح‌های شاخص این قرارگاه است.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، سردار سرتیپ پاسدار عبادلله عبداللهی عصر سه‌شنبه در بازدیدی که از نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل داشت، اظهار کرد: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) برای توسعه اشتغال و اقتصاد مقاومتی اقدامات سازندگی مختلفی را در سراسر کشور انجام می‌دهد که از آن جمله می‌توان به پروژه بزرگ نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل اشاره کرد.
وی با بیان اینکه با ایجاد نیروگاه سیکل ترکیبی در حدود 700 نفر مشغول به کار خواهند شد، افزود: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در حوزه‌های مختلف تولید برق، انرژی و احداث نیروگاه‌های سیکل ترکیبی اقدامات ارزنده‌ای داشته و احداث 45 میلیارد مترمکعب مخزن آبی در سراسر کشور از نمونه این اقدامات انجام پذیرفته است.
سردار عبداللهی تصریح کرد: با عملیاتی شدن فازهای دیگر نیروگاه سیکل ترکیبی، 55 میلیون مترمکعب گاز به میزان ظرفیت این نیرو‌گاه افزوده خواهد شد.
فرمانده قرارگاه به خودکفا شدن کشور در تأمین بنزین اشاره و خاطرنشان کرد: پروژه‌های جدید ایجادشده در این نیروگاه، علاوه بر اشتغال‌زایی برای نیروهای بیشتر، ظرفیت تولید انرژی و بهره‌وری را نیز افزایش خواهد داد.
سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی نیز در بازدید از این نیروگاه اظهار داشت: در حال حاضر سپاه پاسداران در بخش‌های مختلف از جمله آب، برق و گاز مشارکت داشته و مهمترین اولویت ما استفاده از ظرفیت سپاه برای توسعه و پیشرفت و عمران کشور است.
وی با اشاره به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تصریح کرد: در این زمینه سپاه تمام تمهیدات لازم را انجام داده تا بتواند به صورت عملی در تحقق اقتصاد مقاومتی گام بردارد.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: راه‌اندازی نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان توسط سپاه یک اعجاز بزرگ است که نمادی از خلاقیت را نشان می‌دهد.
شایان ذکر است با اجرای طرح توسعه نیروگاه سبلان توسط قرارگاه، ظرفیت فعلی نیروگاه به 1440 مگاوات ارتقا خواهد یافت و تولید اسمی این نیروگاه 50 درصد افزایش می‌یابد.
جلوگیری از هدر رفت سالانه مبلغ 304 میلیون دلار سرمایه ملی از محل صرفه‌جویی تقریبی 800 میلیون لیتر سوخت در سال و توسعه استفاده از انرژی‌های نو و تجدیدپذیر و کمک به حفظ محیط زیست از اهداف این طرح عنوان شده است.


   1396/3/4 09:22