سردار عبداللهی در آیین افتتاح بزرگراه شهید همدانی:
70 پروژه عمرانی در تهران توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) انجام شده است

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: 70 پروژه عمرانی در تهران توسط این قرارگاه انجام شده و حدود 20 پروژه دیگر نیز در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، سردار سرتیپ «عبادالله عبداللهی» فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در آیین افتتاح بزرگراه شهید همدانی و تونل شهدای غزه، گفت: هر وقت که پروژه‌ای افتتاح می‌شود، انتظار می‌رود که مشکلات ترافیکی حل شود اما با توجه به این که تهران یک کلانشهر است و به شدت در حال توسعه می‌باشد و وضعیت نامتوازنی دارد، این امر تقریباً غیر قابل کنترل است و حل ترافیک به سهولت امکان‌پذیر نیست.
وی افزود: در این رابطه برخی از عدم مدیریت‌ها نیز دخیل است؛ مثلاً اینکه فردی برای کار اداری حتماً باید به تهران مراجعه کند و تعداد مراجعه‌کنندگان به تهران افزایش یافته است، حل مشکل ترافیک تهران را سخت کرده است اما راهکارهایی برای کنترل آن وجود دارد.
سردار عبداللهی عنوان کرد: در دوره آقای قالیباف تاکنون، 90 پروژه بر عهده قرارگاه بوده که 70 مورد آن به پایان رسیده و الباقی هنوز در دست اقدام است. پروژه‌هایی مانند پل‌های صدر، نیایش و جناح، پروژه‌های بسیار بزرگی بودند که توسط این قرارگاه انجام شد. در اثنای این پروژه‌ها، 50 کیلومتر تونل را در تهران حفاری کردیم که شامل تونل‌های بزرگراهی و مترویی می‌شود. 72 کیلومتر پل، روگذر و زیرگذر نیز توسط قرارگاه ساخته شده است. همچنین 80 کیلومتر بزرگراه را در دستور کار داشتیم که تمامی این موارد در پُرترافیک‌ترین نقاط تهران به نحو مطلوبی انجام شد.
شایان ذکر است پروژه ادامه بزرگراه شهید حکیم توسط گروه تخصصی شهید رجایی و تونل شهدای غزه توسط موسسه حرا گروه تخصصی نوح(ع) از زیرمجموعه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اجرا شده است.
مسیر ادامه غربی بزرگراه شهید حکیم به طول 6.9  کیلومتر دارای 10 تقاطع غیرهمسطح شامل تقاطع بزرگراه شهید حکیم با خیابان‌های کوهک، کاج، گلها، بلوار ایران خودرو، رودخانه وردآورد، بلوار پژوهش، خیابان اردستانی و همچنین تقاطع‌های برقرارکننده ارتباط معابر محلی در محدوده منطقه 22 است. تعداد 24 رمپ و لوپ و 6 دستگاه پل از مشخصات این پروژه است.
همچنین تونل شهدای غزه با احتساب تونل، رمپ‌های ورودی و خروجی و تونل‌های ارتباطی، معبری 3256 متری به شمار می‌رود و همانند تونل‌های نیایش و امیرکبیر به صورت آب‌بند کامل و هوشمند احداث شده است و دارای 4 دسترسی اضطراری می‌باشد. حفظ درختان پارک جنگلی چیتگر یکی از اهداف اصلی تعریف و اجرای ششمین تونل ترافیکی شهر تهران بوده است. عرض دهانه حفاری هر یک از تونل های شمالی و جنوبی آن 18 متر و ارتفاع آنها حدود 13 متر است. سطح مقطع تونل شهدای غزه مثل تونل نیایش حدود 186 متر مربع بوده و با استفاده از روش اتریشی که یکی از مدرن‌ترین روش‌های حفاری است، ساخته شده است
.

   1396/5/9 14:52