فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در جمع خبرنگاران:
پیشرفت ۷۴ درصدی ‌سد نرماب/۲ روستا در اطراف سد نرماب جابه‌جا می‌شود‌

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: خوشبختانه سد نرماب پیشرفت خوبی داشته و شاهد پیشرفت ۷۴ درصدی احداث سد هستیم.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، سردار عبادالله عبداللهی صبح روز پنجشنبه بیست و ششم مردادماه در بازدید از پروژه سد نرماب اظهار داشت: خوشبختانه سد نرماب پیشرفت خوبی داشته و شاهد پیشرفت 74 درصدی احداث سد هستیم و تلاش می‌کنیم با رفع مشکلات در مسیر این پروژه و حل مشکل معارضین و مردم در حوزه دریاچه سد، روند احداث را تسریع کنیم.
وی افزود: حدود 100 خانوار در 2 روستا در این حوزه ساکن هستند که باید این افراد جابه‌جا شوند.
سردار عبداللهی گفت: نکته مهم و با اهمیت که باید توجه شود، احداث کانال‌های آبرسانی و زهکشی به طول 1000 کیلومتر در پایین‌دست سد است.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اظهار کرد: ضروری است آب‌منطقه‌ای استان گلستان به این موضوع توجه بیشتری داشته باشد و باید مشکلات مالی و دیگر مواردی که برای احداث کانال‌های آبرسانی در پایین‌دست وجود دارد از بین برود تا بهره‌برداری خوبی داشته باشیم.
شایان ذکر است سد نرماب یک سد از نوع همگن رسی به ارتفاع 60 متر و حجم کل مخزن 115 میلیون مترمکعب بر روی رودخانه نرماب روستای آرام‌نر و منطقه مینودشت استان گلستان است که کارفرمای آن شرکت آب‌منطقه‌ای گلستان و پیمانکار آن گروه تخصصی سپاسد از زیرمجموعه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) می‌باشد.
هدف از احداث این سد، جلوگیری از سیلاب‌ها، تأمین آب مورد نیاز 25 هزار هکتار از زمین‌های زراعی منطقه و تبدیل زمین‌های دیم به آبی است.

   1396/5/26 11:26