در سومین همایش مدیریت جهادی صورت گرفت؛
معرفی مهندس دوستی از قرارگاه خاتم به عنوان مدیر نمونه و جهادی

سومین همایش سراسری مدیریت جهادی شامگاه دوشنبه با حضور جمعی از مسئولان کشوری و لشکری و مدیران برتر کشور در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد و مهندس مهدی دوستی از  قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به عنوان یکی از مدیران جهادی معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، سومین همایش سراسری مدیریت جهادی شامگاه دوشنبه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی، سردار سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، ‌ علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امینیت ملی و سیاست خارجه مجلس و جمعی از مدیران برتر کشوری و لشکری در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.
در این همایش از ۳۰ تن از مدیران برتر جهادی در بخش‌های مختلف دولتی، نهادی و خصوصی تقدیر به عمل آمد که مهندس مهدی دوستی از  قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به عنوان یکی از مدیران جهادی معرفی شد.
سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در همایش ملی مدیریت جهادی با بیان اینکه  ما ادامه‌دهنده راه امامی هستیم که عظیم‌ترین شکست را به بزرگ‌ترین امپراطوری جهان تحمیل کرد و جغرافیای سیاسی عالم را تغییر داد، اظهار داشت: حضرت امام(ره) بعثتی مجدد را برای مواجهه با جاهلیت مدرن آغاز کرد و سرنوشت بشریت را تغییر داد و عدالت، آزادی و کرامت انسانی را برای ملت‌های مستضعف تفسیر کرد.
وی ادامه داد: حضرت امام(ره) واژه جهان اسلام را در ادبیات سیاسی عالم وارد کرد و مسیر جدیدی برای فتح قله‌های بزرگ توسط ملت ایران ساخت و انقلاب او یک استثناء در عالم خلقت به وجود آورد.
جانشین فرمانده کل سپاه  با بیان اینکه مقام معظم رهبری دایره نفوذ و تاثیر انقلاب را تا اقصی نقاط عالم گسترش دادند، خاطرنشان کرد: ایشان سیاست قدرت‌های بزرگ را دفع کردند و به مسلمانان مسیر آزادی‌بخش را الهام کردند.
سردار سلامی با بیان اینکه به صورت طبیعی شخصیت هر ملت و دامنه و قلمرو وسعت آن به میدان اندیشه‌های او بستگی دارد، اظهار داشت: هر ملتی به اندازه‌ای که قلمرو آرمان‌ها و دامنه اعتقادات او بزرگ باشد، بزرگ است و هر انسانی اگر براساس شاکله وجودی خود عمل کند، جهان‌بینی او بزرگ‌تر و شخصیتش وسعت پیدا می‌کند.
وی با بیان اینکه آنچه در انقلاب ما رخ داد، آفرینش‌گر میدان جهاد بود، گفت: نوع نگاه رهبر انقلاب و حضرت امام(ره) به قدرت‌هایی که به ظاهر بزرگ بودند، نگاه حقیرانه‌ای بود. دشمنان می‌خواهند از تبدیل شدن ما به یک قدرت جلوگیری کنند، زیرا آنها نمی‌توانند تغییر هندسه جدید قدرت را تحمل کنند.
جانشین فرمانده کل سپاه  افزود: اما ملت ایران از میان این صف‌آرایی عبور کرد و مسیر خود را پیمود، زیرا امام(ره) و رهبر انقلاب به ما آموختند که قدرت‌های غیرالهی برای تکیه بسیار کوچک هستند.
سردار سلامی با بیان اینکه یک مدیر جهادی از منظر الهی به موضوعات نگاه می‌کند و دشمنان را حقیر می‌شمارد، عنوان کرد: وقتی انسان چیزی را کوچک ببیند، اعتماد به نفس او بالا می‌رود و رهبران الهی قدرت تکثیر شخصیت و مدیران جهادی را دارند، مانند حضرت امام(ره) و رهبر انقلاب که مدیرانی‌ را در تراز افق اندیشه‌های خود تربیت کردند.
وی ادامه داد: مدیر جهادی هرگز هیچ بن‌بستی را نمی‌بیند و مسیر جهاد را در میدان جهاد می‌بیند که این یک معیار بزرگ است.
سردار سلامی در ادامه با بیان اینکه مدیر جهادی از ملامت دیگران نمی‌ترسد، گفت: ما نیازمند چنین روحیه‌ای برای دستیابی به پیشرفت‌های بزرگ هستیم؛ آنچه که امروز به عنوان نمادهای پیشرفت‌های علمی می‌بینیم، نتیجه مجاهدت علمی در دوران تحریم‌هاست و هر کجا دشمن بیشتر فشار آورد، ما موفق‌تر شدیم.
وی با بیان اینکه تنها راه پیشرفت و امنیت قوی شدن است، تصریح کرد: امروز هر مدیر جهادی در هر نقطه‌ای باید خود را برای نبرد با بزرگ‌ترین قدرت تاریخ آماده کند و امروز ما در تمام عرصه‌های کشور مواجه با یک جنگ بزرگ و همه‌جانبه هستیم.
جانشین فرمانده کل سپاه  با بیان اینکه در این جنگ تنها با پیروی از الگوی جهادی می‌توان پیروز شد، خاطرنشان کرد: ما امروز توانسته‌ایم جهان اسلامی را از سیطره سیاسی دشمنان خارج کنیم و هر روز میدان نقش دشمنان در جهان اسلام کوتاه‌تر می‌شود.
سردار سلامی ادامه داد: امروز دامنه قدرت‌های دشمنان در حال فرسوده شدن است و این فرسایش درباره توانمندی‌های آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها از درون جامعه آنها وجود دارد.
وی با تاکید بر اینکه هر روز میدان تنفس ژئوپولیتیک دشمن در جهان اسلام تنگ‌تر می‌شود، افزود: جهاد ادامه دارد و ما قادر به بیان فوران پیشرفت در عرصه نظامی نیستم اما بدانید نرخ افزایش قدرت دفاعی ما روزانه است و در حوزه اقتصاد هم می‌توانیم همین راهکار را پیاده‌سازی کنیم، زیرا ما 4 مولفه رهبر بزرگ، آرمان‌بزرگ، ملت‌بزرگ و دشمن بزرگ را که نیاز هر کشوری برای به عظمت رسیدن است، داریم.
جانشین فرمانده کل سپاه  با بیان اینکه ما امروز به قدرت منطقه‌ای با دامنه تاثیر جهانی تبدیل شده‌ایم، تصریح کرد: در سی‌وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب به ملت ایران نگاه کنید؛ اگر کشوری بتواند در مقابل قدرت‌های بزرگ بایستد و شکست نخورد به عنوان قدرت شناخته می‌شود.
سردار سلامی با اشاره به پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت در جهان اسلام، خاطرنشان کرد: امروز حل مسائل بزرگ منطقه که همه قدرت‌های بزرگ در این حوزه صاحب راهبرد هستند، ایران در این میان حرف اول را می‌زند و آنها در این باره در حاشیه قرار دارند.
وی در پایان تاکید کرد: این موفقیت‌ها زیر سایه پرچم اسلام و رهبری مقام معظم رهبری به وجود آمده است؛ برای ما شکست یک گزینه نیست و هر عدم موفقیت هم تنها نقطه‌ای از مسیری است که در حال پیمودن هستیم، اما گزینه اصلی که در تعقیب آن هستیم پیروزی نهایی است که در دسترس است و به نظر من ایران ظرف سال‌های آینده به یک تمدن شکوهمند در آینده تبدیل خواهد شد.

سیدعلاء الدین بروجردی نیز در سومین همایش ملی مدیریت جهادی با تبریک دهه فجر گفت: مدیریت جهادی در آیات و روایات ما تأکید فراوان شده است و ما باید این آموزه ها را بیش از این به فعلیت برسانیم.
وی گفت: امام با بکار بردن شعار آمریکا هیچ غلطی نمی تواند کند از ابتدای انقلاب، صراط مستقیم را به ما نشان دادند تا مرعوب قدرت های بزرگ نشویم.
بروجردی افزود: در همه سالهایی که گرفتار تحریم بودیم با اتکا به خدا و با مدیریت جهادی جزو قدرت های برتر موشکی جهان شدیم و اکنون موشک های نقطه زن داریم.
وی به ایستادگی ایران اسلامی در مقابل کفر در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: بسیاری از زیربناهای ما در آن دوران از بین رفت و همه ظرفیت های مدیریتی خودمان را در آن دوران به قرارگاه سازندگی منتقل کردیم.
این نماینده مجلس بر باور کردن انقلاب عظیممان تأکید کرد و افزود: در هر حال برای طی مسیر نیازمند کسب دانش هستیم.
بروجردی به جایگاه ایران و ایرانیان در کسب دانش اشاره کرد و گفت: امروز در همین آمریکایی که ترامپ رجز می خواند و در کج راهه قرار گرفته است در مهمترین مراکز علمی آنجا ازجمله ناسا و مراکز پزشکی، دانشمندان ایرانی حضور دارند.و
ی در بخش دیگری از سخنانش افزود: ما توانستیم RQ170 را با توانمندی جنگ الکترونیک به پایین بکشانیم و آمریکایی ها بلافاصله درخواست استرداد آن را کردند اما ما با مهندسی معکوس، نوع ایرانی آن را چهار ساله ساختیم و 20 سال به لحاظ این فناوری جلو افتادیم.
بروجردی گفت: سالها دنبال این بودیم که ماهواره ای بخریم و برای ما پرتاب کنند اما ما این دانش را که خیلی ها آن را به خودشان منحصر کرده بودند کسب کردیم و موفق شدیم موجود زنده به فضا بفرستیم.
وی افزود: ملتی که در جنگ نظامی پیروز شد بدون تردید در جنگ اقتصادی هم پیروز خواهد شد به شرط اینکه مبنای کار، اقتصاد مقاومتی و باور به خویشتن باشد.   1395/11/19 12:39