سردار عبداللهی:
مجموعه خاتم‌الانبیاء(ص) سپاه با روحیه انقلابی در خدمت مردم است

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)گفت: با وجود هجمه‌های دشمن علیه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) این مجموعه با روحیه انقلابی، تمام‌قد در خدمت مردم است.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، سردار عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه روز دوشنبه 16 مرداد در مراسم بهره‌برداری از خط 8 متروی تهران گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه و مسائل مالی، قرارگاه خاتم(ص) به عنوان موتور محرک سازندگی کشور در ده حوزه بزرگ کاری فعالیت می‌کند و این توان به میزانی است که در همه نقاط کشور این قرارگاه در حال فعالیت و عمران و آبادانی است.
وی افزود: وضعیت بیکاری و دغدغه اشتغال عرصه را برای مردم تنگ کرده است و در این حال در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) بیش از دویست هزار نفر به صورت مستقیم و یک میلیون نفر به صورت غیرمستقیم مشغول کار هستند؛ از مسئولان می‌خواهیم که به این موضوع توجه بیشتری کنند.
سردار عبداللهی تصریح کرد: قرارگاه خاتم(ص) پیمانکار نیست و منافع شخصی در آن وجود ندارد و عرصه را بر شرکت‌های خارجی که سرمایه کشور را غارت می‌کردند تنگ کرده است.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: تلاش‌های فرزندان انقلاب در قرارگاه موجب شده کشور در همه حوزه‌های فنی مانند ساخت پالایشگاه، سدسازی، ریلی و صنعت دریایی خودکفا باشد و این علوم بومی شده است.
سردار عبداللهی در دفاع از فعالیت‌های مجموعه خاتم(ص) و شرکت‌های خصوصی که طرف قراردادشان دولت است و به جای پول، اوراق مشارکت دریافت می‌کنند گفت: آیا این انصاف است که به بخش خصوصی و شرکت‌هایی که در عرصه عمران و آبادانی کشور تلاش می‌کنند این‌گونه برخورد کنند. این اوراق مشارکت هنگامی که به بانک یا مجموعه‌ای ارائه شود 33 درصد تنزیل قیمت دارد و سود آن هم برخلاف گذشته که هر سه ماه یک‌بار بود در حال حاضر به صورت شش‌ماهه است و هر شش ماه نیز دوباره سود آن به صورت اوراق ارائه می‌شود. همچنین پشتیبان اوراق گذشته بانک‌ها بودند در حالی که الان پشتیبان اوراق فعلی دولت است که از نظر کارشناسان این امر قابل قبول نیست.
وی ادامه داد: در حال حاضر 280 کیلومتر مترو با 150 ایستگاه بزرگ در دست قرارگاه سازندگی خاتم‌‌الانبیاء(ص) است و در شش ماه گذشته 67 کیلومتر آن مورد بهره‌برداری قرار گرفته است؛ با توجه به اهمیت حمل و نقل ریلی از نظر اقتصادی، ایمنی و زیست‌محیطی از برادر محترم خود علی لاریجانی درخواست می‌کنیم با مصوبه‌ای حمل و نقل ریلی را در اولویت قرار دهند.
وی در پایان با اشاره به معضل شهرهای اقماری در شهرک‌های حاشیه‌نشین تهران گفت: ما در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) آمادگی داریم در سال 30 کیلومتر مترو را اجرا کنیم.
شایان ذکر است خط 8 متروی تهران حد فاصل ایستگاه نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب تا فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) روز دوشنبه با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، دکتر قالیباف شهردار تهران و سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) بهره‌برداری شد.  

   1396/5/17 08:25