مدیر عامل گروه تخصصی سپاسد:
مترو فرودگاه امام خمینی(ره) حداکثر تا خردادماه قابل بهره‌برداری است

کریم باشنا مدیرعامل گروه تخصصی سپاسد گفت: درصورت تأمین مالی، مترو فرودگاه امام خمینی(ره) حداکثر تا خردادماه قابل بهره‌برداری است.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) کریم باشنا در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا گفت: اجرای فاز 2 این پروژه از تیرماه سال گذشته در دستور کار قرار گرفت و با کار جهادی که انجام شد، موفق شدیم طی بازه زمانی 9 ماهه مسیر 27 کیلومتری از شهر آفتاب تا فرودگاه امام خمینی(ره) را آماده کنیم.
باشنا در خصوص پروژه خط 8 مترو تهران اظهار داشت: پروژه خط 8 مترو تهران، از ایستگاه شاهد تا شهر جدید پرند، از سال 91 به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) تحویل داده شده است.
وی با بیان اینکه این پروژه دارای سه فاز اجرایی است افزود: بخشی از کار اجرایی پروژه با مشکلات مالی روبه‌رو شد و به همین دلیل هم بهره‌برداری فاز اول پروژه یعنی ایستگاه مترو شهر آفتاب برای اواخر سال 94 تعریف و در فروردین ماه سال 95 افتتاح شد.
 مدیرعامل گروه تخصصی سپاسد گفت: از خرداد ماه سال گذشته، اجرای فاز دوم این پروژه از ایستگاه شهر آفتاب تا فرودگاه امام خمینی(ره) در دستور کار قرار گرفت و امروز 97 درصد پروژه از جهت ساختمانی و 80 درصد پروژه از جهت تجهیزاتی پیشرفت داشته و در صورت تأمین مالی، پروژه حداکثر تا خرداد ماه سال جاری قابل بهره‌برداری خواهد بود.
 باشنا با بیان اینکه در این پروژه 1200 نفر به صورت شبانه‌روزی و دو شیفت مشغول فعالیت بوده‌اند عنوان کرد: با همت کارشناسان، مهندسان و کارگران این پروژه، بزرگترین پل صنعت ریلی کشور به طول 700 متر احداث شده است که می‌توان آن را از ویژگی‌های مهم این پروژه دانست.
 وی ادامه داد: این پروژه که 10 کیلومتر آن زیر زمین و مابقی آن  بر روی زمین است نقش مهمی در حمل و نقل مسافران از فرودگاه به داخل شهر تهران ایفا خواهد کرد و امیدواریم که بتوانیم تا خردادماه سال جاری ایستگاه فرودگاه امام خمینی(ره) را افتتاح کنیم.
شایان ذکر است گروه تخصصی سپاسد از زیرمجموعه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) به شمار می‌رود و در زمینه سد و مترو فعالیت می‌کند.

   1396/1/26 11:56