سردار عبداللهی:
ما باید با توان مهندسی بالا در ساخت قطعات مورد نیاز خودکفا شویم

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: مهمترین سرمایه هر مجموعه‌ای نیروی انسانی آن مجموعه است و این سرمایه در کشور ما وجود دارد؛ از این رو باید بتوانیم با این قدرت و توان مهندسی بالا در ساخت تجهیزات سنگین و قطعات مورد نیاز خودکفا شویم.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، سردار سرتیپ پاسدار عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در بازدید از نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های گروه تخصصی غدیر گفت: امام(ره) سپاه را حافظ این انقلاب می‌دانست از این رو ما باید بتوانیم تمام چالش‌ها، تهدیدات و تنش‌های موجود در کشور را مدیریت کنیم و شانه خود را زیر بار آن مشکلات بدهیم و آن را به سرانجام برسانیم و بحث خودکفایی در تولید بنزین، گازوئیل و گاز و مدیریت تنش آبی کشور که توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) صورت گرفته است حاصل چنین تفکری است.
سردار عبداللهی گفت: ما کار سازندگی را از بازسازی شروع کردیم و در شرایط کنونی توانسته‌ایم قله‌های اجرای ابرپروژه‌‌ها را فتح کنیم.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: امروز وقتی پالایشگاه ستاره خلیج فارس را به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان می‌سازیم، افتخار می‌کنیم که 70 درصد تجهیزات آن تولید داخل کشور است و این جای بسی خوشحالی و شکرگزاری دارد.
سردار عبداللهی ضمن اشاره به شرایط کنونی کشور گفت: با توجه به حجم بالای ماشین‌آلات قرارگاه، باید کار بازسازی و نگهداری این ماشین‌آلات در داخل مجموعه انجام شود و انتظار ما از گروه تخصصی غدیر این است که با تقویت مهندسی و دانش فنی مجموعه، به حوزه ساخت قطعات خاص و دستیابی به دانش آلیاژ مخصوص این قطعات ورود پیدا کند؛ زیرا این امر منطبق با اصول اقتصاد مقاومتی و مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با اشاره به اهمیت موضوع پشتیبانی در موفقیت یک مجموعه گفت: در حوزه بازسازی ماشین‌آلات در قرارگاه باید از جزیره‌ای عمل کردن و موازی‌کاری پرهیز کرد؛ زیرا در این صورت علاوه بر ایجاد رقابت منفی، هم هزینه‌ها افزایش می‌یابد، هم کیفیت کاهش پیدا می‌کند و هم زمان انجام کار طولانی‌تر می‌شود.
سردار عبداللهی در پایان ضمن قدردانی از مدیران و کارکنان گروه تخصصی غدیر گفت: این مجموعه پیشینه بسیار خوبی در بازسازی و راه‌اندازی ماشین‌آلات مستهلک سبک، ‌سنگین و فوق سنگین دارد و این موفقیت ثمره تجربیات دوران دفاع مقدس است.
شایان ذکر است گروه تخصصی غدیر از زیرمجموعه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) است که به صورت تخصصی در حوزه بازسازی و بازیابی ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی، ساخت تجهیزات اردوگاهی از قبیل بیمارستان صحرایی، کانکس تاشو، آشپزخانه سیار و نیز تولید قطعات صنعتی فعالیت می‌کند.  ‌   

   1397/3/12 13:08