قرارگاه خاتم روزانه 10 هزار وعده غذا بین زائران اربعین توزیع می‌کند

در آشپزخانه مرکزی ستاد اربعین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) روزانه بین هشت تا 10 هزار وعده غذا برای زائران اربعین طبخ و بین آنها توزیع می‌شود.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، آشپزخانه ستاد اربعین این قرارگاه مستقر در مهران با توجه به تراکم تردد جمعیت با همکاری فرماندهی سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام روزانه بین هشت تا 10 هزار وعده غذا برای زائران طبخ می‌کند.
مسئول ستاد اربعین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در این باره اظهار داشت: آشپزخانه ستاد اربعین قرارگاه خاتم مستقر در پایانه مرزی مهران توانایی پخت 15 تا 20 هزار وعده غذا در طول شبانه‌روز برای زائران دارد.
محمود رجبی افزود: 40 آشپز ماهر به صورت نوبتی با حضور در آشپزخانه قرارگاه وظیفه پخت و پز غذا برای زائران اربعین در مرز بین‌المللی مهران را بر عهده دارند.
وی یادآور شد: در کنار این تعداد آشپز 110 نفر در حوزه‌های مختلف فرهنگی، پذیرایی، موکب‌داری و... در ستاد اربعین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) فعالیت دارند.
رجبی گفت: این تعداد خدمتگذار حاضر در ستاد اربعین قرارگاه خاتم از  نقاط مختلف کشور سازماندهی شده‌اند.
شایان ذکر است قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) چندین موکب در مسیر زائرین اربعین برپا کرده است که در این موکب‌ها علاوه بر توزیع آب معدنی و غذای گرم در سه وعده، مهیا نمودن مکان بیتوته و استراحت برای زائرین، اقامه نماز، استقرار روحانی برای پاسخگویی به سؤالات شرعی زائرین و توزیع بسته‌های فرهنگی نیز صورت می‌گیرد.

   1397/8/5 11:10