وزیر نیرو:
قرارگاه خاتم(ص) تمام ظرفیتش را در جهت خدمت‌رسانی به مردم قرار داده است

وزیر نیرو گفت: امتیاز قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در توجه به مقدورات و امکانات دولت است و با درک صحیح از شرایط، تمام ظرفیتش را در جهت اولویت‌ خدمت‌رسانی به مردم قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، رضا اردکانیان عصر پنجشنبه یازدهم مردادماه در جریان بازدید از پروژه سد و شبکه نرماب ضمن تشکر از تمام دست‌اندرکاران این پروژه اظهار داشت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و گروه تخصصی سپاسد در پروژه‌های متعددی در سراسر کشور و به ویژه در حوزه تأمین و انتقال آب فعال هستند و ما همواره از این ظرفیت بزرگ مهندسی استفاده کرده‌ایم.
وی از تلاش‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در فعال نگهداشتن پروژه احداث سد نرماب گلستان تقدیر و تشکر کرد و افزود: امروز همه بایستی تلاش کنیم تا تحریم‌ها و تهدیدهای دشمن را به فرصتی برای رشد، توسعه و آبادانی کشور تبدیل کنیم و در این راه نباید سیگنال‌هایی از وجود افتراق، دودستگی یا چنددستگی به دشمن نشان داده شود.
دکتر اردکانیان گفت: امسال دولت برای این پروژه 200 میلیارد ریال تخصیص داد و تا دو برابر این اعتبار نیز تا پایان سال تخصیص می‌دهد.
وی تصریح کرد: برای سال آینده نیز دولت مبلغ 250 میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی می‌کند تا این سد در سال آینده آماده آبگیری و بهره‌برداری شود.
شایان ذکر است، سد نرماب از نوع خاکی همگن با ظرفیت 115 میلیون مترمکعب ذخیره آب در استان گلستان توسط گروه تخصصی سپاسد در حال اجراست و تاکنون 76 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و با بهره‌برداری از آن علاوه بر تأمین آب شرب استان گلستان، 18 هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان‌های مینودشت، گنبد و آزادشهر از نعمت آب بهره‌مند می‌شوند.

   1397/5/13 14:30