قدردانی وزیر نیرو از قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در قبول مسئولیت ‌پروژه‌های تامین آب و برق

وزیر نیرو از قبول مسئولیت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در اجرای طرح‌های بزرگ آبرسانی و برق‌رسانی وزارت نیرو قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، رضا اردکانیان وزیر نیرو در بازدید از روند اجرایی سد دالکی دشتستان با اشاره به اجرای سد دالکی توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، اظهار داشت: خدمت در عرصه آب توفیق بزرگ و کار ماندگاری و پایداری است.
وزیر نیرو با اشاره به تشکیل کارگروه ملی سازگاری با کم‎آبی گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) بر اساس تعهدات خود برای سرعت دادن به پروژه‌های تأمین آب و برق کشور تلاش می‌کند.
وی با قدردانی از تلاش قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در این سد گفت: با تأمین اعتبارات لازم، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) ساخت سد دالکی را تسریع می‌بخشد.
نماینده مردم دشتستان در مجلس نیز در این بازدید با قدردانی از تلاش قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در ساخت سد دالکی گفت: این قرارگاه با وجود تمام کمبودهای نقدینگی کار را متوقف نکرد و در حال حاضر روند اجرایی و پیشرفت این سد مطلوب است.
محمدباقر سعادت در خصوص نقش مهم سپاه پاسداران در توسعه و پیشرفت کشور افزود: سپاه پاسداران در راستای توسعه، پیشرفت کشور و رضایت‌مندی مردم و تحقق مطالبات جامعه تلاش می‌کند که اجرای سد دالکی توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در این راستاست.
وی خاطر نشان کرد: این سد نقش مهمی در زندگی و معیشت مردم دشتستان دارد و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در ساخت سد دالکی موفق عمل کرده است.
شایان ذکر است سد دالکی با حجم مخزن 270 میلیون متر مکعب و  با حجم آب تنظیمی 434 میلیون متر مکعب در سال، در شهرستان دشتستان استان بوشهر قرار دارد و نقش مهمی در تامین آب مطمئن 13 هزار هکتار نخلستان‌های شبکه آبیاری دالکی، سعدآباد، وحدتیه، سعدآباد و دهقائد دشتستان دارد. تامین نیاز حقابه زیست محیطی تالاب حله، جبران کمبود آب شرب شهرستان دشتستان، کنترل سیلاب‌های مخرب منطقه حله، جلوگیری از بروز خسارات مالی و جانی به مناطق پایین دست و توسعه گردشگری از دیگر اهداف مهم ساخت سد دالکی است.

 

   1397/3/5 13:00