قدردانی شهردار مشهد از عملکرد قرارگاه خاتم در پروژه خط ۲ قطار شهری

شهردار مشهد مقدس با قدردانی از عملکرد قرارگاه خاتم‌ الانبیاء(ص) در بهره‌برداری از پروژه خط ۲ قطار شهری گفت: امروز فاز نخست خط ۲ قطار شهری آماده بهره‌برداری است که نزدیک‌ترین فاصله را به حرم رضوی داشته و از راه‌آهن هم آمادگی انتقال زائران را دارد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به نقل از خبرگزاری تسنیم، سیدصولت مرتضوی صبح امروز در مراسم بهره‌برداری از فاز نخست خط 2 قطار شهری مشهد اظهار داشت: مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل نامیدند و آن را اقتصاد درون‌زا و برون‌نگر معرفی فرمودند که در این راستا مدیریت شهری فعالیت خود را بر سه محور در دوره جدید بنا کرد.

شهردار مشهد مقدس گفت: خدمت بی‌منت برای رضای خدا، مسیر فعالیت همکاران ما در شهرداری شهر مقدس امام رضا(ع) بود، دومین مؤلفه در مدیریت شهری، مدیریت جهادی با مردم و برای مردم بود و نکته سوم عمل به منویات مقام معظم رهبری و به‌ویژه اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل بود.

مرتضوی بیان کرد: از این رهگذر و به‌برکت و شکرانه توفیق خدمت در سه و نیم سال گذشته، دفتری از خدمات بی‌منت همکاران ما در شهرداری مشهد ثبت و ضبط شده که شرح آن مفصل است.

شهردار مشهد مقدس با اشاره به اینکه سربازان روح‌الله و مقلدان مقام معظم رهبری تمام تلاش خویش را مصروف خدمت کرده‌اند، ادامه داد: خوشبختانه به زیرساخت‌ها و اساس امورات پرداخته شد و در مقام اقدام، برنامه‌های متنوعی ترسیم شد و در مقام عمل، نیز به جایی رسیدیم که باید عنوان شود سرانه فضای سبز مشهد به حدود 13 متر و تا پایان سال به 14 متر ارتقا می‌یابد.

وی ادامه داد: در طول سه و نیم سال گذشته بالغ بر 9 میلیون مترمربع فضای سبز افزوده شده است، ساماندهی کمربند جنوبی و کال کشف نیز در این حوزه قابل تعریف است.

شهردار مشهد مقدس با اشاره به تقاطع همسطح و بولوار شهدای ارتش و نماز بیان کرد: نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل عمومی نیز در دستور کار بوده است.

وی گفت: تقریباً بالغ بر 40 درصد از حمل و نقل روزانه ما را قطار شهری در برمی‌گیرد و به‌دنبال این هستیم سامانه اتوبوس‌ر‌انی و تاکسی‌رانی را ساماندهی کنیم. امیدواریم روزی خدمت مردم مشهد عرض کنیم که بستر و امکانات مناسب را برای حمل و نقل آسان و ارزان برای آحاد جامعه فراهم کرده‌ایم.

شهردار مشهد مقدس اظهار داشت: امروز فاز نخست خط 2 قطار شهری مشهد آماده بهره‌برداری است و نزدیک‌ترین فاصله را به حرم رضوی داشته و از راه‌آهن نیز آمادگی انتقال زائران را دارد؛ آغاز این خط از مناطق محروم شهر مشهد مقدس است و ظرفیت اسمی این خط حدود 600 هزار نفر مسافر در روز است. تأمین منابع سخت بود اما لحظه‌ای در پرداخت صورت وضعیت‌ها درنگ نکردیم و همت قرارگاه خاتم نیز افتخاری را رقم زد که مایه روسفیدی ما شده است.

   1395/12/2 11:43