فاز دوم بزرگراه و تونل‌های کوهسار مهدی (عج) در شیراز افتتاح شد

فاز دوم پروژه بزرگراه و تونل‌های کوهسار مهدی(عج) شیراز از پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، در مراسم افتتاح این پروژه که روز پنجشنبه 14 اردیبهشت با حضور حضرت آیت‌الله دستغیب، علیرضا پاک‌فطرت شهردار شیراز و جمعی از خانواده شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس برگزار شد شهردار شیراز ضمن تشکر از قرارگاه خاتم، هدف از اجرای این پروژه را تکمیل رینگ اصلی ترافیکی شمال و شمال غربی شیراز و دسترسی ایمن و مناسب از محل بلوار جمهوری به محدوده شمالی و شمال غرب شیراز برشمرد.
علیرضا پاک‌فطرت کاهش زمان سفرهای درون‌شهری، کاهش مصرف سوخت و کاهش ترافیک در مسیرهای درون‌شهری از جمله بلوار شهید چمران و میدان دانشجو با توجه به دسترسی مسیر به شریان‌های اصلی را از دیگر اهداف اجرای پروژه بزرگراه و تونل‌های کوهسار مهدی(عج) دانست.
شهردار شیراز با تاکید بر اینکه در ساخت پروژه بزرگراه و تونل‌های کوهسار مهدی (عج) تمامی مسائل زیست محیطی رعایت شده و کمترین تخریب در باغات صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: در طراحی و ساخت این پروژه به عابران پیاده توجه ویژه شده و مسیرهای ویژه عابران و دوچرخه سواران نیز در این پروژه با چشم‌اندازی زیبا پیش‌بینی شده است.
شایان ذکر است فاز دوم پروژه بزرگراه و تونل‌های کوهسار مهدی (عج) به طول 6.5 کیلومتر از پروژه‌های بزرگ شهر شیراز توسط گروه تخصصی قائم قرارگاه خاتم اجرا شده است.

   1396/2/16 08:18