در پروژه خط 3 قطار شهری مشهد رقم خورد:
عبور دستگاه حفار تمام‌مکانیزه از قوس با شعاع 270 متر

در پروژه خط 3 قطار شهری مشهد دستگاه حفار تمام مکانیزه (TBM) از قوس با شعاع 270 متر عبور کرد.

به گزارش روابط عمومی گروه تخصصی قائم(عج)، در پروژه خط 3 قطار شهری مشهد از پروژه‌های موسسه مهندسی رهاب گروه تخصصی قائم(عج)، دستگاه حفار سمت تونل غربی (تی بی ام شماره دو) پروژه خط 3 قطار شهری مشهد پس از استحکام‌سازی ساختمان‌های بلندمرتبه مجاور میدان جانباز مشهد و سایر تدابیر مهندسی که برای عبور بی‌خطر و ایمن در این مسیر به اجرا درآمد، با حفر قوس 270 متر در عمق 30 متری از سطح زمین، مسیر خود را از بلوار فردوسی به سمت بلوار جانباز شمالی تغییر داد.
پیش از این به دلیل وجود برخی از ساختمان‌های بلند در این نقطه از مسیر و صعوبت کار و احتمال خطرآفرینی در زمان عبور  دستگاه حفار تمام مکانیزه (TBM) پیشنهاد شده بود که با تغییراتی در مسیر خط 3 حفاری در بلوار فردوسی (مسیر مستقیم) ادامه یابد که با توجه به اینکه متخصصان موسسه مهندسی رهاب، تجربه عبور از دو قوس 300 متر در پروژه خط 2 قطارشهری داشتند، سال گذشته شهردار سابق مشهد خبر از عدم تغییر مسیر داد و این اتفاق در آذرماه بدون کوچکترین مشکل رقم خورد.
از نظر متخصصان امر، اجرای شعاع قوس با این طول در کشور سابقه نداشته و در پروژه‌های خارجی نیز به زحمت شاید بتوان مواردی با قوس زیر 300 متر در پروژه‌های مترویی پیدا کرد.
شایان ذکر است پروژه خط 3 قطار شهری مشهد به طول حدود 28 کیلومتر حدفاصل انتهای بلوار امیریه در غرب و شهرک ابوذر در جنوب شرق شهر مقدس مشهد توسط گروه تخصصی قائم قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در حال احداث است. احداث تونل این پروژه به وسیله دو دستگاه حفاری مکانیزه و از دو جبهه شرقی و غربی در محل شفت پشتیبان میدان فردوسی از ابتدای سال 95 آغاز شده است و هم اکنون در حدود 6 کیلومتر از تونل آن احداث شده است.

   1396/10/18 15:59