به همت موسسه دریاساحل قرارگاه خاتم؛
سقف مخزن متانول 2 پتروشیمی خارگ با موفقیت نصب شد

سقف مخزن متانول 2 پتروشیمی خارگ به روش Air Raising  به همت کارکنان موسسه دریاساحل قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با موفقیت نصب شد.

به گزارش روابط عمومی گروه تخصصی نوح(ع)، برای ساخت مخازن ذخیره سقف ثابت در صنعت نفت و گاز، همزمان با ساخت دیواره مخزن، سقف هم در داخل و روی کف مخزن ساخته می‌شود، که بعد از اتمام مراحل ساخت دیواره و سقف، لازم است سقف مخزن که به طور مثال در این پروژه وزن آن 430 تن با قطر 75 متر می‌باشد را از زمین بلند کرده و تا ارتفاع 21 متری بالا برد و در محل خود نصب کرد.
برای این امر روش‌هایی از جمله استفاده از جک، تریفور، جرثقیل و یا استفاده از فشار هوا قابل اجرا می‌باشد ولی با توجه به بررسی‌های بعمل آمده و تجربیات گذشته، کم هزینه ترین و ایمن ترین روش استفاده از فشار هوا می‌باشد. در این روش که Air Raising  سقف مخزن نامیده می‌شود، با استفاده از دمنده‌های هواAir blower هوا را به زیر سقف مخزن هدایت می‌کنند تا سقف به آرامی از زمین بلند شود و در ارتفاع مورد نظر قرار بگیرد.
لازم به ذکر است برای این امر بایستی درزبندی مناسب جهت جلوگیری از خروج هوا و همچنین تدابیر لازم برای حفظ تعادل سقف صورت پذیرد.

   1395/10/7 14:19