فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌ا‌لانبیاء(ص):
سد کنجانچم تا پایان پاییز آبگیری می‌شود

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: سد کنجانچم مهران تا پایان پاییز آبگیری می‌شود.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، سردار سرتیپ پاسدار عبادالله عبداللهی روز دوشنبه پانزدهم آبان‌ماه در دیدار با استاندار ایلام اظهار داشت: در حالی که بسیاری از رودخانه‌های کشور در این موقع از سال خشک شده‌اند ولی سد کنجانچم مهران از آب بسیار خوبی برخوردار است.
وی از اتمام عملیات آبگیری سد کنجانچم در شهرستان مهران تا پایان پاییز خبر داد و افزود: آمادگی داریم خط انتقال آب از این سد تا پایانه مرزی مهران برای تأمین آب درازمدت این پایانه مرزی را ایجاد کنیم.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) یادآور شد: مشکلات روند اعزام زائران از مرز مهران امسال کمتر شده ولی باید به گونه‌ای عمل کنیم که وضعیت نحوه پذیرایی و بهداشت زائران بهبود یابد؛ زیرا این مرز مختص استان ایلام و حتی ایران نیست و آبرومندانه‌تر از این باید تردد زائران صورت گیرد.
سردار عبداللهی تأکید کرد: سال گذشته بازدیدی از مهران داشتم و قول دادم بتوانم گرهی از مشکلات این مرز را با تلاش نیروهای قرارگاه باز کنیم و با مجاهدت پیمانکاران ظرف کمتر از یکسال بیش از ۳۲ کیلومتر از مسیر صالح‌آباد به مهران را چهار بانده کردیم و باید برخی نواقص و فواصل باقیمانده نیز تا اربعین سال آینده برطرف شود.
شایان ذکر است فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) روز دوشنبه به منظور بازدید از اقدامات قرارگاه در خدمت‌رسانی به زائرین اربعین به ایلام سفر کرد و از پروژه تعریض و بهسازی جاده صالح‌آباد به مهران و موکب‌های برپا شده توسط این قرارگاه بازدید کرد.

   1396/8/16 09:19