سردار عبداللهی در مشهد خبر داد:
رکورد بی‌نظیر ایجاد 56 کیلومتر تونل در 9 ماه

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) گفت: از میان 65 پروژه در حال ساخت توسط این قرارگاه، 10 پروژه بزرگ نفتی نیز در حال تکمیل بوده که نیازمند زمان و هزینه بیشتری است.
به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)،  سردار عبادالله عبداللهی روز دوشنبه دوم اسفندماه در مراسم افتتاح فاز نخست خط 2 قطار شهری مشهد، امسال را با شعار «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» سالی استثنایی برشمرد و اظهار داشت: این امر سبب اولویت‌بندی فعالیت‌ها و اقدامات قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) شده است.

وی با اشاره به شمارش 65 پروژه در حوزه‌های مختلف عمرانی، صنعتی و نفتی در راستای تکمیل یا ساخت آن گفت: علاوه‌بر اینکه 55 پروژه از میان پروژه‌های مذکور به بخش عمرانی اختصاص دارد، پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها حدود 65 تا 85 درصد بوده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) از آماده باش کامل این قرارگاه برای اجرای شعار امسال خبر داد و افزود: همه پروژه‌های عمرانی، صنعتی و نفتی با اعتبار 124 هزار میلیارد تومان باید تا دو سال آینده مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

عبداللهی با اشاره به اینکه محرومیت‌زدایی را از جمله موارد مهمی است که در دستور کار این قرارگاه قرار گرفته، بیان کرد: با توجه به اینکه از میان 65 پروژه در حال ساخت توسط این قرارگاه، 10 پروژه بزرگ نفتی نیز در حال تکمیل بوده، بنابراین این امر نیازمند زمان و هزینه بیشتری است.

وی یادآور شد: ایجاد 56 کیلومتر تونل در حوزه مترو، آب و راه که رکورد بی‌نظیری در این خصوص محسوب می‌شود از جمله اقدامات قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در 9 ماهه نخست امسال بوده که 22 کیلومتر آن مربوط به خط مترو و قطارشهری مشهد است که با مشکلات بسیاری روبه‌رو بود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با ابراز خرسندی از اتمام این خط قطارشهری در طول 33 ماه و رکورد ایجاد شده برای آن اضافه کرد: این پروژه قبل از همکاری این قرارگاه 14 درصد پیشرفت داشته است.


   1395/12/2 11:35