راهیابی دو پروژه قرارگاه خاتم به مرحله نهایی رقابت‌های جهانی تونل‌سازی

دو پروژه «تونل آرش- اسفندیار- آیت الله هاشمی رفسنجانی» و «تونل و زیرگذر ضربعلی­زاده» به مرحله نهایی رقابت­های جهانی پروژه برتر تونل‌سازی سال 2018 راه یافتند.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، مرحله نهایی رقابت‌های جهانی تونل‌سازی سال 2018 از دوازدهم تا چهاردهم آبان‌ماه سال جاری در کشور چین برگزار خواهد شد که نامزدهای نهایی این مسابقه در 9 دسته مختلف انتخاب شدند و دو پروژه از موسسه حرا قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) به عنوان پروژه‌های منتخب به این مسابقه راه یافتند.
بر این اساس پروژه احداث «تونل ارتباطی خیابان آرش به بلوار اسفندیار و بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی»  به عنوان یکی از 4 پروژه برگزیده در بخش پروژه­های فناورانه و پروژه احداث «تونل زیرگذر ضربعلی‌زاده» به عنوان یکی از 4 پروژه منتخب در قسمت پروژه‌های اجراشده با بودجه کمتر از 50 میلیون یورو شناخته شدند.
در طول این مسابقه، پروژه احداث تونل آرش- اسفندیار باید با پروژه­هایی از کشور هلند، چین و ترکیه رقابت کند و رقبای پروژه احداث تونل و زیرگذر ضربعلی‌زاده نیز پروژه­هایی از کشور سوئیس، نیوزلند و سنگاپور هستند.
شایان ذکر است پروژه تونل ارتباطی خیابان آرش به بلوار اسفندیار و بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی در بخش شمالی شهر تهران و در محدوده خیابان آرش شرقی، بزرگراه مدرس، خیابان آرش غربی، بلوار آفریقا، بلوار اسفندیار، خیابان ولیعصر(عج) و بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی به طول 1510 متر واقع شده است و زیرگذر و تونل ضربعلی‌زاده به طول 350 متر، پروژه‌ای به موازات بزرگراه بعثت در محدوده خیابان شهید رجایی جنوبی (حدفاصل خیابان شهید مداح و خیابان ضربعلی‌زاده) در شهر تهران است.

   1397/5/8 08:39