فرزند شهید همدانی در جمع کارکنان قرارگاه خاتم(ص):
خدمت مدافعان حرم در سوریه، خدمت به تمام بشریت است

فرزند شهید سردار حسین همدانی گفت: اگر امروز مدافعان حرم در سوریه و عراق در حال مبارزه هستند، خدمتشان به تمام بشریت است.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، وهب همدانی در جمع کارکنان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با اشاره به نگاه متعالی شهید سردار حسین همدانی به بحث دفاع از مظلوم گفت: شهید همدانی معتقد بود اگر انسان صدای مظلومی را حتی در آمریکا نیز بشنود باید به یاری آن بشتابد زیرا دفاع از مظلوم به شرافت انسان برمی‌گردد و جغرافیا نمی‌شناسد و مسلمان و غیرمسلمان هم ندارد.
وی ادامه داد: اگر امروز کسانی درباره عملکرد مدافعان حرم شبهه وارد می‌کنند باید بدانند که عملکرد مدافعان حرم در سوریه و عراق به یک یا دو کشور و یا به مسلمانان معطوف نمی‌باشد بلکه خدمت آنها تمام بشریت را شامل می‌شود.
فرزند شهید همدانی با اشاره به موهبت انقلاب اسلامی و توفیق حیات در این دوران گفت: شهید همدانی فرازهای زیادی از وصیت‌نامه خود را به شکرگزاری از خداوند اختصاص داده بود و در این فرازها به شکر حیات در عصر انقلاب و دوران زعامت امام خمینی(ره) پرداخته است زیرا معتقد بود افراد زیادی در طول تاریخ آرزوی درک چنین دورانی را داشتند.
وهب همدانی افزود: شهید همدانی به نسل جوان بسیار خوشبین بود و معتقد بود همین نسل، سرزمین‌های اشغالی را آزاد خواهند کرد اما امروز شاهد این هستیم که دشمن با تمرکز بر روی این نسل سعی دارد امید را در دل آنها از بین ببرد.
وی در پایان گفت: انقلاب اسلامی توانست نسلی همچون شهید حججی‌ها را تربیت کند و اگر امروز حرکت‌های مردمی و خودجوشی در عراق و برای دفاع از سرزمین و مقدسات اسلامی از جمله حشدالشعبی شکل می‌گیرد منبعث از انقلاب اسلامی و الگوبرداری از مدل این انقلاب است.   

   1396/5/24 11:00