حفاری خط دوم قطار شهری شیراز به نیمه راه رسید

دستگاه حفار مکانیزه پروژه خط دوم قطار شهری شیراز به همت تلاشگران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، وارد ایستگاه رحمت شد.
به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، همزمان با دهه کرامت و سالروز ولادت حضرت علی‌بن موسی الرّضا(علیه السّلام)، طی مراسمی با حضور شهردار شیراز، جمعی از مسئولین شهری و تعدادی از مدیران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، دستگاه حفاری مکانیزه TBM شماره یک خط دوم قطار شهری شیراز وارد ایستگاه رحمت شد.
حمید رضا امامی، مدیرعامل موسسه مهندسی رهاب گروه تخصصی قائم قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در این مراسم گفت: نگاه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، توسعه روند فعالیت‌ها و خدمت‌رسانی بیشتر به مردم است، از این رو برنامه‌ریزی‌ها با هدف چابک‌سازی و تخصصی شدن امور به گونه‌ای است که پروژه خط دوم قطار شهری شیراز به موسسه مهندسی رهاب که در پروژه‌های خطوط 2 و 3 قطار شهری مشهد و همچنین خط2 قطار شهری تبریز فعال است واگذار شد تا با یاری خدا و حمایت شهرداری، پروژه با قدرت و شتاب به سرانجام برسد.
مهندس حیدر اسکندرپور، شهردار شیراز نیز در این مراسم بیان داشت: خط دوم قطار شهری شیراز به طول 15 کیلومتر از شهرک میانرود آغاز و تا کلبه سعدی ادامه دارد. حفاری این خط از شهرک میانرود تا ایستگاه آزادی واقع در میدان آزادی با استفاده از دو دستگاه حفار مکانیزه TBM انجام و از ایستگاه آزادی تا ایستگاه سعدی به دلیل جنس زمین به صورت سنتی انجام خواهد شد.
وی گفت: تلاش مجموعه شهری بر این است که خط دوم قطار شهری ظرف سه سال آینده به بهره‌برداری برسد.

   1397/5/6 11:36