حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در کمیسیون انرژی مجلس

سردار عبادالله عبداللهی با حضور در جمع اعضای کمیسیون انرژی مجلس به ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام‌شده در عرصه‌های کاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) پرداخت.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)،  سردار سرتیپ پاسدار عبادالله عبداللهی ‌فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) روز سه‌شنبه چهارم مهرماه با حضور در جلسه بعدازظهر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گزارشی از فعالیت‌های انجام‌شده توسط قرارگاه در 12 محور از جمله نیروگاه‌ها، آب، سدسازی، نفت، گاز و... ارائه داد.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گزارش فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) را نشان‌دهنده کارنامه پر و پیمان این قرارگاه و تجارب ارزنده آن در پروژه‌های خود توصیف کرد و اظهار داشت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) منشأ تحولاتی در بسیاری از حوزه‌ها به ویژه مهار روان‌آبهای غرب کشور، راه‌آهن، تونل‌ها، نفت و گاز و حفاری‌ها و نیز پروژه‌های گاز عسلویه است.
اسدالله قره‌خانی در ادامه، گفت: اعضای کمیسیون انرژی معتقد بودند که قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) باید این تجربه را حفظ کنند؛ زیرا کارهای بزرگی داریم که باید تعیین تکلیف شود، البته قرارگاه نیز نگرانی‌هایی دارد؛ از جمله مطالباتش از دولت که رقم‌هایی سنگین است و موجب شده بخشی از فعالیت‌های قرارگاه متوقف شود و ظرفیت‌هایش بلااستفاده بماند.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعضای کمیسیون انرژی تأکید کردند که بهتر است قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) پروژه‌های بزرگ را در دست گیرد و صرفاً ظرفیت خود را در حوزه‌هایی به کار گیرد که بخش خصوصی توان ورود ندارد؛ همچنین اعضا بر این عقیده بودند که استفاده از تولیدات و تجهیزات داخل باید برای قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) ارجحیت داشته باشد.
وی افزود: اعضای کمیسیون انرژی در جلسه با فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) مطرح کردند که توان دولت در تأمین منابع مالی همین میزان است که امروز شاهدیم؛ زیرا 90 درصد بودجه کشور در بخش جاری است و 10 درصد آن در حوزه عمرانی که آن هم از اوراق بانک مرکزی بوده و نمی‌تواند دوام بیاورد، پس قرارگاه باید فکری به حال منابع مالی بکند.

   1396/7/5 13:02