حضور فرمانده قرارگاه خاتم(ص) برای سومین بار در مناطق زلزله‌زده غرب کشور

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) برای سومین بار پس از زلزله 7.3 ریشتری مناطق زلزله‌زده غرب کشور به کرمانشاه سفر کرد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، سردار سرتیپ پاسدار عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) صبح روز سه‌شنبه چهاردهم آذرماه در بازدید از روند اقدامات انجام‌شده از سوی قرارگاه خاتم و وضعیت ساخت کانکس برای زلزله‌زدگان اظهار داشت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) از همان ابتدا تمام نیروهای خود را برای رسیدگی به مردم زلزله‌زده کرمانشاه به‌کارگیری کرد و حضور مؤثری در مناطق زلزله‌زده داشته است.
وی بر همین اساس اضافه کرد: در روستای سراب ذهاب تمام سکوها برای اسکان موقت مردم در کانکس‌ها ساخته شده و 50 کانکس هم تحویل مردم روستای سراب ذهاب شده است و مابقی این کانکس‌ها، 70 درصد تکمیل شده است.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با بیان اینکه تا آخرین لحظه در کنار مردم خواهیم بود گفت: امروز برای سومین بار برای بررسی روند اقدامات انجام‌شده از سوی موسسات قرارگاه در مناطق زلزله‌زده حضور پیدا کردیم؛ مشکلات اندکی در خصوص نصب کانکس‌ها وجود دارد که آن هم برطرف خواهد شد و این نوید را به مردم می‌دهیم که تا آخرین لحظه در کنار مردم می‌مانیم.
عبداللهی همچنین در خصوص ساخت محل اسکان دائم مردم زلزله‌زده نیز بیان کرد: قرارگاه در جلسه‌هایی که با بنیاد مسکن داشته است به طور کامل در این خصوص اعلام آمادگی کرده و قرارگاه برای این امر توان بالایی در منطقه دارد.
وی ادامه داد:  در حال حاضر هم 4500 فونداسیون آماده شده است و در مجموع هشت کارگاه که 4 کارگاه در منطقه و 4 کارگاه در تهران برای ساخت کانکس‌ها فعال هستند؛ قولی که به مردم داده‌ایم این بود که ظرف 45 روز کانکس‌ها آماده شوند ولی با توجه به روند کند نصب که بنده از آن راضی نیستم تمام سعی بر این است که هرچه زودتر این اقدامات برای اسکان موقت صورت پذیرد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در پایان گفت: روزانه 250 کانکس به مناطق اضافه می‌شود و 5 کارخانه تولید ساندویچ پنل نیز برای تسریع در روند ساخت کانکس فعال هستند و دنبال این هستیم تا آمار تولید را به رقم مورد نظر که 300 عدد در روز است افزایش دهیم.
شایان ذکر است ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه روز یکشنبه 21 آبان‌ماه زلزله‌ای به بزرگی 7/3 ریشتر در غرب ایران و بخش‌هایی از کشور عراق، رخ داد که خسارات مالی و جانی زیادی برای شهرهای مختلف استان‌های کرمانشاه و ایلام به همراه داشت و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) از دقایق اولیه زلزله در استان‌های کرمانشاه و ایلام با حضور همه‌جانبه به کمک زلزله‌زدگان شتافت.

   1396/9/14 13:49