سخنگوی مجلس خبرگان رهبری خبر داد؛
حضور سردار عبداللهی در جمع اعضای مجلس خبرگان رهبری

سخنگوی مجلس خبرگان رهبری از حضور و سخنرانی سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با موضوع اقتصاد مقاومی و مشکلات معیشتی مردم در دومین اجلاس پنجمین دوره خبرگان رهبری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، آیت‌الله سید احمد خاتمی ظهر امروز شنبه چهاردهم اسفندماه طی نشست خبری، با اشاره به اینکه دومین اجلاس رسمی پنجمین دوره خبرگان رهبری سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری در محل قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود، اظهار کرد: سخنرانی آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری، نطق‌های قبل از دستور چهار نفر از اعضا، تشکیل کمیته تدوین بیانیه مجلس خبرگان، تصویب بیانیه و قرائت آن بخش‌هایی از این اجلاس است.
وی با بیان اینکه بیانیه مجلس خبرگان رهبری حاصل اظهارنظر اعضای این مجلس است، اضافه کرد: کمیسیون سیاسی و اجتماعی مجلس خبرگان رهبری با حضور 11 عضو مباحث مرتبط با خبرگان رهبری در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و امنیتی را مورد بررسی قرار می‌دهد که این کمیسیون در دوره پنجم عملکرد مطلوبی داشته است.
سخنگوی مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: کمیسیون مذکور مباحث اقتصادی به ویژه اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی را دنبال کرده است و در جلسه نخست اجلاس دوم خبرگان سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در مورد موضوع اقتصاد مقاومتی و مشکلات معیشتی مردم سخنرانی می‌کند چرا که این قرارگاه تاکنون در راستای رفع مشکلات معیشتی مردم کارهای بسیاری را انجام داده است.
وی از بررسی فرصت‌ها و آسیب‌های فضای مجازی به عنوان یکی دیگر از محورهای مورد توجه کمیسیون سیاسی و اجتماعی مجلس خبرگان رهبری نام برد و گفت: تقی‌پور عضو شورای عالی فضای مجازی دیگر سخنران دومین اجلاس رسمی پنجمین دوره خبرگان رهبری خواهد بود؛ این شورای عالی با نظر رهبر انقلاب اسلامی دنبال شده و به نتایج مطلوبی رسیده است.
آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه پنج نفر از اعضای خبرگان رهبری در مورد مطالب مطرح شده توسط سخنران‌ها اظهارنظر می‌کنند، تصریح کرد: این اظهارنظرها فقط برای سوال نیست بلکه گاهی در فضای بسیار صمیمانه به عنوان نقد هم شمرده می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه بیانیه پایانی دومین اجلاس خبرگان رهبری در عصر چهارشنبه قرائت می‌شود، تصریح کرد: به دنبال اصلاح آیین‌نامه انتخابات خبرگان رهبری هستیم چرا که این آیین‌نامه نیازمند تحول جدی است و این موضوع به کمیسیون آیین‌نامه مربوط می‌شود، قانون مرتبط با خبرگان رهبری توسط اعضای این مجلس تصویب می‌شود.
امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: آیین‌نامه انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیازمند تغییر بوده به همین علت در گذشته مورد بررسی قرار گرفته است اما به انتخابات دوره پنجم نرسید با این وجود امیدواریم در دوره پنجم تکمیل و در انتخابات آینده مورد استفاده قرار گیرد.

   1395/12/14 21:20