تفاهم‌نامه علمی و پژوهشی بین دانشگاه خلیج فارس و شرکت صدرا امضا شد

تفاهم‌نامه علمی و پژوهشی بین دانشگاه خلیج فارس و شرکت صدرا از زیرمجموعه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) امضا شد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران- صدرا در نشست امضای این تفاهمنامه گفت: شرکت صدرا به عنوان اولين شركت دريايي كشور و منطقه به دنبال ایجاد یک هلدینگ بزرگ برای تأسیس صنایع دریایی است.
وی با ابراز علاقه برای استفاده از ظرفيت دانشگاه خليج فارس، بیان کرد: با این ارتباط خروجی‌های بهتری در دانشگاه خواهیم داشت و به طور قطع منفعت اين خروجی‌ها نیز به ما بر خواهد گشت.
مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران- صدرا افزود: در بخش گردشگری و ساخت کشتی تفريحي ظرفیت بالایی براي سرمايه‌گذاري وجود دارد و ما براي نيل به هدفمان به دنبال ارتباط مستمر و پایدار با دانشگاه هستیم.
رحیم دهقانی با اشاره به فعالیت‌های کنونی صدرا افزود: اکنون سفارش ساخت بیش از ۱۰ سکو برای توسعه فازهای پارس جنوبی را در دست کار داریم.
عبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس نیز در این نشست گفت: توسعه برنامه‌هاي دریامحور يكي از هدف‌هاي این دانشگاه است و اکنون فرصتی پیش آمده تا محور همکاری‌های دو جانبه را ترسیم کنیم.
شایان ذکر است دانشکده علوم و فنون دریایی با چهار رشته زیست‌فناوری دریا، مدیریت حمل و نقل دریایی بین قاره‌ای، اقیانوس‌شناسی شیمیایی و محیط زیست دریا در دانشگاه خلیج فارس بوشهر فعالیت دارد.
شركت صنعتي دريايي ايران (صدرا)  سال 1347 با هدف ساخت و تعمير كشتي فعاليت خود را در بوشهر آغاز کرد و در حال حاضر به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در زمینه ساخت انواع کشتی‌های کانتینربر، نفت‌کش، یدک‌کش، کشتی لوله‌گذار، ساخت سکوهای حفاری دریایی (نیمه‌شناور و خودبالابر) و ساخت انواع سکوهای ثابت دریایی نفت و گاز و... فعالیت دارد.

   1396/11/18 10:05