سردار عبداللهی عنوان کرد:
تخریب 60 تا 100 درصدی روستاها در مناطق زلزله‌زده

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبياء(ص) از تخريب 60 تا 100 درصدي روستاها در برخي شهرستان‌هاي مناطق زلزله‌زده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، سردارسرتیپ پاسدار عبادالله عبداللهي فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبياء(ص) روز سه‌شنبه بیست و سوم آبان‌ماه در گفتگو با خبرنگار شبکه خبر گفت: بنا بر دستور مسئولان امر و فرمانده کل سپاه، از لحظات اوليه حادثه با حضور در منطقه ضمن تقسیم کار، به همه نیروهای مستقر خود در منطقه آماده‌باش دادیم.
وی افزود: در مرحله اول که عمق زلزله زياد بود در بخش امداد و نجات کمک کرديم ولي الان با توجه به وضعيتي که در منطقه وجود دارد و تقسيم بندي که صورت گرفته، امدادرسانی به شهر را ارتش بر عهده دارد و روستاها بر عهده سپاه است.
سردار عبداللهی در ادامه گفت: پراکندگي که در روستاها وجود دارد و صعب‌العبور بودن و عدم استحکام منازل، عمق زلزله را بسيار زياد کرده است.
وي گفت: با توجه به مشاهداتي که از اولين روستا تا پايين‌ترين قسمت در منطقه سرپل ذهاب صورت گرفته، درصد تخريب از 60 تا 100 درصد است که مي‌طلبد توان ويژه‌ای براي اسکان موقت مردم به کار گرفته شود و سپس بحث بازسازي و نوسازي منطقه را دنبال کنیم.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) افزود: وضعيتي که وجود دارد در مرحله اول خدمات‌رساني است و همه خدمت کردند ولي حوزه زلزله به حدي است که بايد بيشتر از اين در ميدان حضور داشته باشيم.
وي گفت: با مراجعه به روستاها، تقاضاي مردم براي چادر و پتو بود لذا ما 80 کیلومتر طول مسیر را بین مؤسسات میانی خود تقسیم کردیم تا هر کدام، صفر تا صد کار را اعم آواربرداری، تأمین آب، چادر، لوازم و پوشاک بر عهده بگیرند.   
سردار عبداللهی عنوان کرد: روزانه 40 هزار پرس غذا در حال پخت است و تقسيم مي‌شود و همچنين دو دستگاه بالگرد برای این امر اختصاص يافته و از کرمانشاه پتو و چادر را منتقل و توزیع مي‌کنيم.
شایان ذکر است سردارسرتیپ پاسدارعبادالله عبداللهي با جمعی از معاونین و مدیران عامل گروه‌های تخصصی تابعه، صبح روز سه‌شنبه بیست و سوم آبان‌ماه به منظور بررسی میدانی وضعیت امدادرسانی و آواربرداری مناطق زلزله‌زده وارد کرمانشاه شدند
.

 

   1396/8/23 15:55