با حضور وزیر نیرو
بهره برداری از نیروگاه برق سد رودبار لرستان آغاز شد

نیروگاه برق سد رودبار الیگودرز در استان لرستان با حضور حمید چیت‌چیان وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، نیروگاه برق 450 مگاواتی سد رودبار الیگودرز در استان لرستان روز پنجشنبه با حضور حمید چیت‌چیان وزیر نیرو، مهندس باشنا مدیرعامل گروه تخصصی سپاسد، مهندس گنجه مدیرعامل مؤسسه حرا و مسئولان محلی به بهره‌برداری رسید.
وزیر نیرو در مراسم بهره‌برداری از این نیروگاه گفت: این نیروگاه سطحی از دو واحد 225 مگاواتی تشکیل شده و تولید سالانه آن با ضریب کارکرد 25 درصد معادل 986 گیگاوات ساعت است.
این نیروگاه که از پروژه‌های احداث‌شده توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) به شمار می‌رود علاوه بر توانایی تولید 450 مگاوات توان الکتریکی، قابلیت کنترل فرکانس، کنترل توان رادیواکتیو و خودراه‌اندازی به منظور بازیابی شبکه سراسری در صورت خاموشی شبکه را دارد.
سد برق‌آبی رودبار الیگودرز نیز سدی از نوع خاکی با هسته رسی و با طول تاج 185 متر، ارتفاع از پی 155 متر و عرض تاج 15 متر بر روی رودخانه رودبار است که توسط گروه تخصصی سپاسد قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) احداث شده است و با حجم ذخیره حدود 4 میلیون و 500 هزار مترمکعب آب در شهریور سال گذشته افتتاح شد.
سد و نیروگاه رودبار لرستان در فاصله 100 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان الیگودرز بر روی رودخانه رودبار از سرشاخه ‌های دز
احداث شده است.
در پایان مراسم، مدیرعامل موسسه حرا و عوامل دست‌اندرکار شرکت سپاسد و پیمانکاران اجرایی پروژه توسط وزیر نیرو مورد تقدیر قرار گرفتند.


   1396/3/4 10:52