بهره‌برداری از فاز دوم خط 2 آب‌رسانی تبریز

فاز دوم خط 2 آب‌رسانی تبریز از پروژه‌های گروه تخصصی کربلا قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی گروه تخصصی کربلا، مهندس محمدزاده مدیرعامل مؤسسه عاشورا در آیین بهره‌برداری از فاز دوم خط 2 آب‌رسانی تبریز،  فاز افتتاح‌شده را پشتیبان خط 1 آب‌رسانی تبریز دانست و گفت: اولویت اول ما در اجرای پروژه خط 2 آب‌رسانی تبریز، اجرای محدوده مخزن 5 تا 6 (از بناب تا عجبشیر) به طول حدود 42 کیلومتر بود که با اتصال By Pass خط اول به خط 2، خط اول در این محدوده به طور کامل از مدار خارج شد و این محدوده به طور کامل مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
خط 2 آب‌رسانی تبریز از بزرگ‌ترین طرح­های عمرانی کشور در جهت توسعه فعالیت­های صنعتی و اقتصادی است که توسط گروه تخصصی کربلا- مؤسسه عاشورا در حال اجراست.
این خط آب‌رسانی از جنوب استان آذربایجان شرقی (170 کیلومتری شهر تبریز) و از مخزن آبگیر سد نوروزلو شروع می‌شود و با گذر از  تبریز تا شهرهای صوفیان و شبستر ادامه می‌یابد.
تأمین آب شرب مورد نیاز مردم 24 شهر از جمله شهرهای تبریز، میاندوآب، بناب، ملکان، عجب شیر و آذرشهر و نیز روستاهای مسیر و همچنین تأمین آب مورد نیاز مراکز صنعتی و خدماتی استان‌های آذربایجان‌شرقی و غربی از جمله پتروشیمی­های میاندوآب و تبریز و نیروگاه­های سهند، بناب و تبریز و شهرک‌های صنعتی مسیر از جمله اهداف اجرای این طرح بزرگ به شمار می‌آید.


   1396/4/13 12:08