محمدباقر نوبخت:
بنده اعتقاد دارم قرارگاه باید در تمام پروژه‌های دولت حضور داشته باشد

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بنده اعتقاد دارم قرارگاه باید در تمام پروژه‌های دولت حضور داشته باشد و در حوزه‌های عمرانی‌ و صنعتی کشور تلاش‌های جهادی خود را ادامه دهد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، در جلسه‌ای که عصر دوشنبه با حضور مهندس حمید چیت‌چیان وزیر نیرو، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، سردار عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان برگزار شد تفاهم‌نامه همکاری برای رفع مشکلات آب و فاضلاب استان خوزستان امضا شد.
محمدباقر نوبخت در این مراسم گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) نشان داد که به هیچ وجه رقیب بخش خصوص نیست بلکه مکمل بخش خصوصی است.  
وی افزود: برای این تفاهم‌نامه یک سبد مالی  در نظر گرفته شده است و سازمان برنامه و بودجه کل مبالغ و فاینانس را تضمین می‌کند.
نوبخت در بخش پایانی اظهارات خود گفت: در همین‌جا از سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) به دلیل اقدامات و تلاش‌های خوبی که در امر پیشرفت و سازندگی کشور داشته‌اند تقدیر و تشکر ویژه به عمل می‌آوریم.
 شایان ذکر است در این تفاهم‌نامه به موضوع طرح کلان آبرسانی موسوم به «طرح غدیر» پرداخته شده است که بر اساس این طرح قرار است به ۶ شهر اهواز، آبادان، خرمشهر، شادگان، دزفول و اندیمشک و حدود ۱۶۰۸ روستای استان از طریق خطوط انتقال و لوله‌گذاری از پشت سد دز آبرسانی شود.
با انعقاد این تفاهمنامه مقرر شد قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) سد خاکی رودخانه بهمنشیر را به منظور حبس آب شیرین رودخانه در دهانه بهمنشیر احداث کند.
براساس این گزارش، آب منتقل‌شده از پشت سد دز به مراتب باکیفیت از آب قبلی این شهرها بوده و کیفیت آن حدود ۵۰۰EC  برآورد شده است.
در واقع، این طرح مقرر است جمعیتی بالغ بر ۵.۸ میلیون نفر از جمعیت استان را تحت پوشش قرار دهد و بناست در سه سال آتی به بهره‌برداری برسد.

   1396/2/5 01:18