به همت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص):
بزرگ‌ترین پروژه آبی در غرب کشور در حال انجام است

پروژه جمع‌آوری روان‌آب‌های غرب کشور که به عنوان بزرگ‌ترین پروژه آبی کشور محسوب می‌شود به همت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در حاشیه بازدید فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از پروژه‌های این قرارگاه در غرب کشور با بیان این مطلب که پروژه جمع‌آوری روان‌آب‌های غرب، بزرگ‌ترین پروژه آبی کشور است گفت: پروژه روان‌آب‌های غرب، عظیم‌ترین پروژه آبی کشور است که نه‌تنها می‌تواند مشکلات موجود حوزه  آب در غرب کشور را مرتفع کند بلکه بخش عظیمی از مشکلات آبی کشور را نیز حل خواهد کرد.
وی با بیان این که استان‌های آذربایجان غربی، کرمانشاه، ایلام، کردستان در این طرح قرار دارند، خاطر نشان ساخت: بخش عمده ساخت این پروژه که بیش از 95 درصد است توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) صورت گرفته است.
سردار عبداللهی با اشاره به این که ساخت این پروژه شامل چندین سد، تونل انتقال آب، کانال، خطوط انتقال و... است، عنوان کرد: این طرح پیشرفت خوبی دارد که امیدواریم در سال 96 آن را به بهره‌برداری برسانیم.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: در صورتی که مشکل مالی وجود نداشته باشد کل پروژه در سال 97 به اتمام می‌رسد.
وی تصریح کرد: ساخت این پروژه عظیم در بحث تولید، امنیت، اشتغال پایدار، کشاورزی و کمک به مردم منطقه اهمیت بسزایی دارد.

   1396/4/23 09:35