بزرگ‌ترین و طویل‌ترین پل کابلی تک‌پایلون بتنی کشور در شیراز افتتاح شد

پل کابلی ولی عصر(عج) شیراز از پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و به عنوان بزرگ‌ترین و طویل‌ترین پل کابلی تک‌پایلون بتنی کشور افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) طی مراسمی در روز چهارشنبه 27 اردیبهشت‌ماه و با حضور مسئولان استان فارس و شهر شیراز و جمعی از کارکنان و مهندسان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) پل کابلی ولی عصر(عج) شیراز افتتاح شد.
شهردار شیراز در مراسم افتتاح پل کابلی گفت: ساختار این پل به صورت کابل‌های پیش‌تنیده می‌باشد و طول آن با احتساب باند‌های رفت و برگشت بیش از ۲ هزار و ۶۰ متر است که بر روی ۵۲ پایه سوار شده و ارتفاع پایلون اصلی آن ۶۳ متر است.
این پل برای اتصال مستقیم بلوار سلمان فارسی به خیابان زینبیه و حذف گره ترافیکی در میدان ولیعصر شیراز توسط مؤسسه عمران گروه تخصصی قائم از زیرمجموعه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) احداث گردید.
تسهیل تردد در محورهای شرقی- غربی و شمالی- جنوبی میدان، ولی عصر، دسترسی سریع‌تر به جاده‌های کمربندی شهر، افزایش سرعت عبور و مرور و کاهش زمان انتظار در چراغ قرمز و در نتیجه کاهش مصرف سوخت، کاهش آلودگی‌های صوتی، زیست‌محیطی و تصادفات و افزایش ایمنی مردم از اهداف اجرای این پروژه است.


   1396/2/28 09:13