برگزاری دوره آموزشی ویژه کارکنان کارخانه احیای فولاد میانه

دوره آموزش نظری و عملی ویژه کارکنان کارخانه احیای آهن اسفنجی فولاد میانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی گروه تخصصی کربلا، این دوره آموزشی که به مدت دو هفته با حضور حدود 130 نفر از کارکنان کارخانه احیای آهن اسفنجی فولاد میانه در حال برگزاری است، گام نهایی برای افتتاح فاز 2پروژه فولادمیانه به شمار می‌آید.
سیروس محمدزاده مدیرعامل موسسه عاشورا در مراسمی به مناسبت افتتاح این دوره آموزشی گفت: امروز قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) وظیفه یافته است بر اساس رسالتی که دارد تلاش کند اساسی‌ترین مسأله و دغدغه مردم یعنی اشتغال را مرتفع نماید و در همین راستا راه‌اندازی و بهره‌برداری از پروژه فولاد میانه باعث می‌شود برای چندین هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم در بحث کار در داخل مجموعه، حمل و نقل، فروش محصولات، بازاریابی و... اشتغال ایجاد شود.
وی در خصوص شروع دوره آموزشی برای کارکنان جدیدالجذب یادآور شد: امروز با شروع دوره آموزشی باید دست به دست هم دهیم و با تعامل و همدلی بیشتر مسئولیتی را که امروز به جوانان عزیز منطقه سپرده می‌شود قدر بدانیم و در راستای توسعه زیرساخت‌های کشور گام‌های اساسی برداریم.
 مدیر پروژه احداث کارخانه احیای آهن اسفنجی فولاد میانه نیز در خصوص برگزاری دوره آزمایشی برای کارکنان این کارخانه  گفت: در تمام پروژه‌ها بحث آموزش نیروی انسانی از مسائل مهم و قابل تأمل است و این در پروژه‌های صنعتی که کوچک‌ترین بی‌توجهی موجب صدمات جبران‌ناپذیر می‌شود اهمیتی مضاعف می‌یابد.
باقری برگزاری این دوره آموزشی برای دوران راه‌اندازی و بهره‌برداری از پروژه کارخانه فولاد میانه را از اساسی‌ترین و تاثیرگذارترین کارهای قبل از بهره‌برداری از این پروژه توصیف کرد و گفت این آموزش‌ها برای تدوام حیات یک سیستم ضروری است.
شایان ذکر است متالوژی، مکانیک، ابزار دقیق، اتوماسیون، برق و ایمنی از جمله دروسی است که در این دوره آموزشی توسط اساتید برجسته کشوری و مسئولان  اجرای پروژه ارائه می شود.


   1396/5/4 08:18