به همت جهادگران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)؛
بخشی از خط ششم انتقال گاز آماده افتتاح شد

مديرعامل گروه تخصصی نيروگستر قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) با اشاره به بهره‌برداری بخشي از پروژه خط ششم سراسري گاز كشور اظهار كرد: عمليات احداث محدوده اهواز- دهگلان در مسیر خط لوله ششم سراسری به اتمام رسیده است و به زودي افتتاح خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، امان‌الله زارع با بيان اينكه عمليات تزريق گاز در اين فاز از پروژه نيز به اتمام رسیده است، گفت: احداث ادامه خط لوله ششم سراسري گاز طي موافقتنامه‌اي بين قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبيا(ص) و شركت مهندسي و توسعه گاز ايران به امضا رسيده است.
مديرعامل گروه تخصصی نيروگستر قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در تشريح جزييات پروژه خط ششم سراسري گاز كشور اظهار كرد: اين پروژه با هدف گازرساني به مناطق غربي و جنوب غربي كشور راه‌اندازي شده و حدود 661 كيلومتر (به همراه انشعابات) از آن در اختيار گروه تخصصي نيروگستر قرار دارد.
امان‌الله زارع در بخش ديگري از سخنان خود اظهار كرد: از مجموع 661 كيلومتر پروژه خط ششم با احتساب انشعابات آن كه توسط گروه تخصصي نيروگستر در دست احداث است، حدود 95 درصد پيشرفت داشته است. وی با اشاره به زمان‌بندي افتتاح اين پروژه گفت: در سال 94 حدود 302 كيلومتر و در سال 95 حدود 134 كيلومتر از اين پروژه به بهره‌برداري رسيده و در حال حاضر نيز حدود 164 كيلومتر آن در محدوده گستره اول شرايط اوليه به منظور تزريق گاز را داراست.
مديرعامل گروه تخصصی نيروگستر قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) افزود: مابقي خط تا پايان مردادماه سال 96 به منظور اتمام كار برنامه‌ريزي شده است.
زارع با اشاره به اهداف اصلي اين پروژه گفت: يكي از اهداف اين پروژه گازرساني به استان‌هاي خوزستان، ايلام، لرستان، كرمانشاه، كردستان و شهرها و روستاهاي اطراف آنها و در نهايت تكميل بخش بزرگي از رينگ فازي گاز كشور و صادرات آن به كشورهاي عراق و تركيه است و اين بخش شامل مسيري مي‌شود كه ادامه خط لوله ششم سراسري از دهگلان به سمت بازرگان در محدوده مرز كشور تركيه است و فاز مربوط به انتقال گاز به عراق به مرحله عملياتي و بهره‌برداري رسيده است.
وي ادامه داد: از ديگر اقدامات قرارگاه در حین اجراي اين پروژه، محروميت‌زدايي از روستاها و مناطق محروم تا شعاع 70 کیلومتری پروژه بوده است كه توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) صورت گرفته است.
شایان ذکر است گروه تخصصی نیروگستر از رده‌های زیرمجموعه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) می‌باشد که در زمینه خطوط انتقال آب، گاز و نفت فعالیت می‌نماید. از مهم‌ترین پروژه‌های این گروه تخصصی می‌توان به خط لوله هفتم سراسری گاز عسلویه- ایرانشهر- چابهار اشاره کرد.

   1395/11/11 13:04