بازدید منتخبین دوره پنجم شورای اسلامی شهر از خطوط متروی مشهد

جمعی از منتخبین دوره پنجم شورای اسلامی شهر مشهد از خطوط 2، حفاری پروژه خط 3 و ایستگاه میدان شهدای خط 3 قطارشهری که به همت جهادگران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) احداث شده و یا در حال احداث است، بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، دبیر و سخنگوی منتخبین پنجمین دوره شورای شهر مشهد در حاشیه این بازدید که روز چهارشنبه چهارم مردادماه صورت گرفت گفت: مهندسان و پیمانکاران این پروژه کار بسیار سخت و دشواری را در عمق 40 متری زمین انجام می‌دهند.
محمدرضا حیدری با بیان اینکه شورای پنجم توجه بیشتری به موضوع قطار شهری مشهد خواهد کرد، افزود: این شورا به پیشرفت پروژه قطار شهری مشهد طبق زمان‌بندی اعلام‌شده کمک خواهد کرد تا این خدمت ماندگار در حوزه حمل و نقل ادامه پیدا کند.
وی اظهار کرد: تلاش می‌کنیم خطوط مختلف قطار شهری هرچه سریع‌تر آماده خدمت‌رسانی به مردم شود.
وی با بیان این که تکمیل خطوط قطار شهری مشهد یکی از رویکردهای شورای پنجم خواهد بود، گفت: در صورت پیشرفت مناسب، خطوط جدید را نیز در دستور کار قرار خواهیم داد.
حیدری گفت: برنامه‌ریزی برای تأمین منابع مالی این پروژه ضروری است؛ از این رو باید سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در داخل و خارج در این زمینه وارد عمل شوند.
مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد نیز در این بازدید بر لزوم تأمین منابع مالی پروژه قطار شهری مشهد تأکید کرد و گفت: روند احداث خطوط قطار شهری در سیکلی قرار گرفته که با جدیت در حال پیگیری و اجراست.
کیانوش کیامرز افزود: زیرساخت‌‌ها برای تکمیل خط سوم و طراحی خط چهارم به خوبی مهیا شده و نیازمند منابع مالی برای تداوم پروژه هستیم.
وی با بیان این که اگر شورای پنجم بتواند منابع مالی اجرای این پروژه‌‌ها را تأمین کند سرعت احداث خطوط، 2 برابر افزایش می‌یابد، اظهار کرد: چنانچه شورای پنجم نتواند منابع مالی لازم را برای تداوم کار احداث خطوط قطار شهری مشهد تأمین کند، بیم آن می‌رود که کار متوقف شود.
در مجموع چهار خط برای قطار شهری مشهد تعریف شده که خط اول آن به طول 19 کیلومتر از پایانه غدیر نخریسی تا وکیل‌آباد، اسفندماه سال 1389 به بهره‌برداری رسید و هم‌اکنون روزانه به طور میانگین 120 هزار نفر در این مسیر جابه‌جا می‌شوند.
مسیر توسعه 4.5 کیلومتری این خط نیز از ایستگاه غدیر تا فرودگاه مشهد در دهه فجر سال 94 به بهره‌برداری رسید و فرایند مسافرگیری آن آغاز شد.
عملیات حفاری 14.5 کیلومتر خط دوم قطار شهری مشهد نیز از منطقه رضاشهر به سوی منطقه طبرسی شمالی پانزدهم بهمن‌ماه 94 به پایان رسید و اسفند پارسال مرحله نخست این خط به طول هشت کیلومتر به بهره‌برداری رسید.
عملیات حفاری خط سوم قطار شهری مشهد نیز به طول 28.5 کیلومتر که مسیر شهرک ابوذر تا قاسم‌آباد را پوشش می‌دهد از نیمه دوم فروردین پارسال آغاز شده است.
مطالعات خط چهارم قطار شهری مشهد نیز که قرار است از خواجه ربیع آغاز و با عبور از میدان شهدا با امتداد به سوی حرم مطهر رضوی از ضلع شمالی آستان قدس رضوی عبور کرده و به قلعه ساختمان و جاده سرخس منتهی شود، در مراحل پایانی می‌باشد.
شایان ذکر است خط 2 و 3 قطار شهری مشهد مقدس از پروژه‌های گروه تخصصی قائم(عج) قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) به شمار می‌رود.

   1396/5/5 08:58