بازدید سردار عبداللهی از پروژه آزادراه کنارگذر جنوبی تهران

سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) از پروژه آزادراه کنارگذر جنوبی تهران بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، سردار سرتیپ پاسدار عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) روز شنبه دوازدهم خردادماه از جبهه‌های کاری پروژه آزادراه کنارگذر جنوبی تهران بازدید کرد و روند پیشرفت آن را مورد بررسی قرار داد.  
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در پایان این بازدید و در جمع مدیران این پروژه گفت: این پروژه نقش مهم و اساسی در کاهش تعداد خودروهای ورودی به تهران، تولید آلاینده‌های زیست‌محیطی در این کلان‌شهر و انتقال ترافیک استان‌های غربی و شمال غرب کشور به این آزادراه دارد.
وی افزود: این پروژه جزء نادرترین پروژه‌های کشور از نظر سرعت و کیفیت در اجراست و باید مطابق زمان‌بندی اعلام‌شده به پایان برسد؛ از این رو مدیران برای تحقق این امر باید علاوه بر کار جهادی، پیگیری مکرر و دقیق پیشرفت پروژه را نیز در دستور کار خود قرار دهند.
شایان ذکر است آزادراه کنارگذر جنوبی تهران در 168  کیلومتر در چهار قطعه در حال ساخت است و به عنوان یکی از حلقه‌های مفقوده کریدور ترانزیتی شرق- غرب از منطقه آبیک در حاشیه آزادراه کرج - قزوین ‌شروع شده و به آزادراه قم- گرمسار در منطقه چرم‌شهر ‌متصل می‌شود.
این پروژه آزادراهی که در چهار جبهه کاری فعال است، چندین تقاطع غیرهمسطح دارد و آزادراه‌های زنجان ـ قزوین، ساوه ـ تهران، قم ـ تهران، قم ـ گرمسار و مسیر ماهدشت ـ اشتهارد محور قدیم ساوه ـ تهران و سه خط‌آهن را قطع می‌کند. آزادراه کنارگذر جنوبی تهران با سرمایه‌گذاری70  درصدی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اجرا می‌شود. 

   1397/3/22 10:06