بازدید سردار عبداللهی از روند تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) روز چهارشنبه نهم فروردین ماه با حضور در پالایشگاه ستاره خلیج فارس از روند تولید بنزین بازدید کرد و از عرضه بنزین یورو چهار در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به نقل از  خبرگزاری صداوسیما، سردار سرتیپ پاسدار عبادالله عبداللهی روز چهارشنبه نهم فروردین ماه در بازدید از پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس بندرعباس گفت: اواخر اسفند سال 1395 تولید بنزین در این پالایشگاه آغاز شد و تا سه هفته آینده واحد تولید بنزین با اکتان بالای ۹۰ درصد آن هم به بهره برداری می‌رسد.
وی افزود: پس از انجام فرآیند و آزمایشهای لازم بر روی بنزین تولیدی، اکتان آن افزایش می‌یابد و بنزین یورو چهار تولید می‌شود.
وی ادامه داد: ظرفیت این واحد تولید روزانه ۱۲ و نیم میلیون لیتر بنزین است.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا افزود: با بهره برداری کامل این پالایشگاه  درصورت تامین اعتبار تا پایان امسال، ظرفیت تولید بنزین یورو چهار به ۳۶ میلیون لیتر در روز افزایش می‌یابد.
سردار عبداللهی افزود: با بهره برداری از این پالایشگاه ایران هم در تولید بنزین خودکفا می‌شود و هم در زمره کشورهای صادر کننده بنزین قرار می‌گیرد.
وی گفت: واحد تقطیر این پالایشگاه پارسال به بهره برداری رسید که اکنون روزانه ۱۲۰ هزار بشکه میعانات گازی فرآورش می‌شود.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) افزود: تولید روزانه ۱۴ میلیون لیتر گازوئیل سبک و سنگین، سه میلیون لیتر سوخت جت، گاز هیدروژن و گوگرد از جمله تولیدات این پالایشگاه است.
وی ادامه داد: اکنون ۱۱ هزار نفر به صورت مستقیم و ۳۰ هزار نفر به صورت غیر مستقیم در این پالایشگاه مشغول به کارند.
پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان به وسعت ۷۰۰ هکتار در ۲۵ کیلومتری غرب بندرعباس واقع است.

   1396/1/10 14:58