بازدید جمعی از مدیران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) از پروژه خط 7 متروی تهران

جمعی از مدیران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) از پروژه خط 7 متروی تهران بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) روز پنجشنبه جمعی از مدیران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با حضور در پروژه خط 7 متروی تهران از نزدیک در جریان شیوه اجرای این پروژه قرار گرفتند.
در ابتدای این بازدید حسین شیروانی مدیر ارتباطات و روابط بین‌الملل فرماندهی قرارگاه در خصوص اهداف این بازدید مطالبی را بیان کرد و سپس مهندس باشنا مدیرعامل گروه تخصصی سپاسد درباره مشخصات پروژه عظیم خط 7 متروی تهران و ویژگی‌های منحصر به فرد آن توضیح داد.
شایان ذکر است پروژه خط 7 متروی تهران به عنوان عمیق‌ترین خط متروی ایران که توسط گروه تخصصی سپاسد قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در حال اجرا می‌باشد شامل 32 کیلومتر با 22 ایستگاه است که از جنوب شرق تهران (شهرک امیرالمؤمنین) آغاز می‌شود و در مسیر شرقی- غربی به تقاطع بزرگراه شهید نواب صفوی و خیابان قزوین می‌رسد و از آنجا با تغییر مسیر به سمت شمال، در امتداد بزرگراه شهید نواب صفوی مسیر خود را ادامه می‌دهد و با گذر از کنار برج میلاد به میدان بوستان در منطقه سعادت‌آباد منتهی می‌گردد.
این خط مترو بیشترین ایستگاه‌های تبادلی با شبکه متروی تهران را داراست و همه خطوط مترو را قطع می‌کند و ارتباطات را به صورت کامل بین خطوط برقرار می‌نماید.
گفتنی است فاز نخشت این خط در تاریخ 20 خرداد با حضور دکتر قالیباف شهردار تهران و سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) افتتاح شد و 7 ایستگاه آن شامل ایستگاه‌های میدان بسیج، میدان محمدیه، بریانک، کمیل، شهید نواب صفوی، دانشگاه تربیت مدرس و میدان صنعت کار مسافرگیری را آغاز نمودند.


   1396/4/16 10:54