سردار عبداللهی عنوان کرد:
انتقال 11 هزار کانکس توسط قرارگاه خاتم(ص) به مناطق زلزله‌زده

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: 11 هزار کانکس تا 45 روز آینده ساخته می‌شود و در اختیار زلزله‌زدگان غرب کشور قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، سردار عبادالله عبداللهی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما افزود: بر اساس تقسیم کار صورت‌گرفته، کار آواربرداری و اسکان موقت در مناطق زلزله‌زده به عهده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) سپاه پاسداران قرار گرفته است.
وی گفت: بر این اساس و با توجه به تاکیدهای مقام معظم رهبری و فرمانده کل سپاه مبنی بر اسکان زلزله‌زدگان کار ساخت کانکس از ظهر روز جمعه آغاز شده که تاکنون موفق به ارسال 100 دستگاه از این کانکس‌ها به مناطق زلزله‌زده شدیم.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: طبق برنامه زمان‌بندی قرار است این تعداد کانکس‌ها تا یک ماه و نیم آینده ساخته و به مناطق زلزله‌زده منتقل شود اما سعی ما این است که این زمان را کاهش دهیم.
وی افزود: این کانکس‌های ساخته‌شده به شکل چند قطعه با تریلی به مناطق زلزله‌زده حمل و ظرف دو ساعت و نیم مونتاژ و آماده بهره‌برداری می‌شود.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با اشاره به ویژگی‌های این کانکس‌ها گفت: سازه‌های ساخته‌شده در مقابل زلزله بسیار مقاوم است و برای ساخت آن از پروفیل‌های مقاوم و دیواره‌های عایق استفاده شده است.
وی در ادامه با اشاره به دیگر مأموریت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در زمینه آواربرداری مناطق زلزله‌زده گفت: کار آواربرداری از چند جبهه و با مشارکت 10 موسسه عمران و سازندگی قرارگاه آغاز شده و تا این لحظه کار آواربرداری در تعداد زیادی از روستاها به پایان رسیده است.
سردار عبداللهی گفت : قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) همچنین در چند روز گذشته 500 سکوی نصب کانکس‌ها را آماده بهره‌برداری کرده است.
وی افزود: در زمینه آواربرداری نیز مشکلی وجود ندارد و این قرارگاه این کار را با سرعت ادامه خواهد داد.

   1396/9/5 10:02