انتقاد فرمانده قرارگاه خاتم از عدم پیگیری مسئولان برای تأمین اعتبار پروژه‌های لرستان

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) از عدم پیگیری مسئولان برای تأمین اعتبار پروژه‌های استان لرستان انتقاد کرد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) سردار سرتیپ پاسدار عبادالله عبداللهی در بازدید از سد تاج امیر در استان لرستان و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسئولان استان باید پیگیر دریافت اعتبار برای سد تاج امیر باشند.
وی با بیان اینکه تا‌کنون هیچ مبلغی برای این پروژه پرداخت نشده افزود: متأسفانه کسی دنبال دریافت اعتبار برای این پروژه نیست و تمام هزینه‌های عملیات اجرایی از آغاز تاکنون توسط قرارگاه خاتم پرداخت شده است.
سردار عبداللهی هدف از این بازدید را آگاهی از آخرین روند جریان پروژه سد تاج امیر عنوان کرد و افزود: روند کار بر اساس برنامه زمان‌بندی به صورت مطلوب و جلوتر از برنامه طراحی‌شده قرار دارد.
وی گفت: در حال حاضر این سد ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و از آنجا که بخش سنگین و سخت کار در حال انجام بوده و این روند قابل قبول است امیدواریم زمانی که به مرحله خاک‌ریزی برسد، روند اجرا سرعت بیشتری به خود بگیرد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: وضعیت پروژه‌های استان از لحاظ پیگیری مسئولان بسیار ضعیف است.
سردار عبداللهی تصریح کرد: کسی که در منطقه‌ای، مسئولیت می‌پذیرد باید پیگیر امور باشد که کارها پیش‌روی مطلوب را پیدا کنند.
وی در خصوص توقف چندین ساله سد معشوره، اظهار داشت: قرارگاه همچنان در حال هزینه کردن است و لذا انتظار داریم مسئولان استان پیگیری کنند که علت توقف پروژه زودتر مشخص و این سد تعیین تکلیف شود.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: از نظر مالی چند سال است اعتباری برای آن در نظر گرفته نشده و به یک کلاف سردرگم مبدل شده است‌‌.
عبدالهی افزود: اگر بحث کاهش مخزن مطرح است باید توسط وزارت نیرو مشخص شود.
وی اظهار کرد: با وجود اینکه در دولت دهم قول داده شد که این پروژه سرعت گیرد و در دولت یازدهم نیز رییس‌جمهور و مسئولان قول مساعد دادند هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) تصریح کرد: اگر این روند ادامه داشته باشد، احتمال تعطیلی کار نیز وجود خواهد داشت
.

 
   1396/4/23 14:56