امام جمعه تبریز:
امکانات قرارگاه خاتم نمونه‌ای از خودباوری، خوداتکایی و «ما می‌توانیم» است

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم توانمندی متخصصان جوان و استفاده از امکانات داخلی در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) برای ساخت متروی تبریز را نمونه‌ای از خودباوری، خوداتکایی و «ما می‌توانیم» دانست و آن را رمز عبور از مشکلات عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی روز شنبه پنجم آبان‌ماه در مراسم راه‌اندازی دستگاه دوم حفاری مکانیزه تونل خط 2 متروی تبریز با اشاره به توانمندی‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در اجرای پروژه‌ها گفت: اگر این روحیه جهادی و ایثارگری نبود، در جنگ هم نمی‌توانستیم موفق باشیم. امروز آرامش و امنیت و عزت ما در سایه این رشادت‌ها و ایثارگری‌ها و به برکت خون پاک شهدا است.
وی با تاکید بر اینکه موضوعات فرهنگی و اقتصادی دو موضوع مهم در جامعه امروز ماست اظهار داشت: تهاجم فرهنگی و جنگ اقتصادی دو ترفند دشمن برای ضربه زدن به‌نظام است و مسئولان باید علاوه بر شمّ اقتصادی، شمّ فرهنگی نیز داشته باشند.
امام جمعه تبریز یادآور شد: دشمن به این نتیجه رسیده که جنگ نظامی از لحاظ جانی و مالی بسیار پرهزینه است، لذا به جنگ فرهنگی روی آورده تا خانواده‌ها و جامعه را از درون خود، متلاشی کند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی توجه ویژه به مسائل اقتصادی و رونق بخشیدن به این مسائل را جزو اولویت‌های جامعه دانست و با تاکید بر اینکه دشمن در مواجهه با ما در «جنگ» فرهنگی و اقتصادی است و نه فقط «فشار» اقتصادی، خاطرنشان کرد: تنها راهی که می‌تواند ما را با سربلندی از این مرحله عبور دهد، ایستادن روی پای خود است چراکه با بهره‌گیری از توان متخصصان داخلی و امکانات خودمان می‌توانیم کارها را پیش ببریم همچنان که در هشت سال دفاع مقدس با دست‌خالی جنگ را ‌پیش بردیم.
وی با تاکید بر اینکه استان آذربایجان شرقی از نظر اقتصادی دارای نیروهای جوان، مبتکر و دارای فکر و اندیشه است ابراز داشت: سربلندی ما در سایه تکیه‌ بر جوانان توانمند و داشته‌های خودمان است.
حجت الاسلام آل هاشم، توانمندی متخصصان جوان و استفاده از امکانات داخلی در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) برای ساخت متروی تبریز را نمونه‌ای از خودباوری، خوداتکایی و «ما می‌توانیم» دانست و آن را رمز عبور از مشکلات عنوان کرد و گفت: اگر این روحیه جهادی و ایثارگری نبود، در جنگ هم نمی‌توانستیم موفق باشیم. امروز آرامش و امنیت و عزت ما در سایه این رشادت‌ها و ایثارگری‌ها و به برکت خون پاک شهدا است.

   1397/8/6 10:06