امنیت پایدار ثمره حضور قرارگاه سازندگی خاتم‌ا‌لانبیاء(ص) در منطقه رودبار جنوب

قرارگاه سازندگی خاتم‌ا‌لانبیاء(ص) سپاه که به عنوان معین اقتصادی شهرستان رودبار جنوب است با اشتغال‌زایی برای 600 نفر و اهدای 50 واحد مسکونی رایگان امنیت پایدار را در منطقه تکل حسن این شهرستان رقم زد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، طبق دستورهای مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) مبنی بر اینکه منطقه‌ای محروم در کشور انتخاب، ساخته و رفع محرومیت شود و سپس این الگوی محرومیت‌زدایی در صورت موفقیت، در سایر مناطق محروم کشور‌ تعمیم یابد، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) سپاه در روستای تکل حسن شهرستان رودبار جنوب تکنولوژی آبیاری زیرسطحی را به عنوان طرح نمونه اقتصاد مقاومتی در محرومیت‌زدایی این منطقه انتخاب کرد.
این تکنولوژی آبیاری زیرسطحی برای اولین بار در آسیا اجرا می‌شود و انحصاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) است و مصرف آب در این سیستم 80 درصد کاهش می‌یابد.
مقرر شده است ‌توانمندسازی این منطقه با ایجاد معیشت پایدار به نحوی انجام شود که مردم منطقه خود بتوانند روی پای خود بایستند و نیازی به کمک‌های نقدی نداشته باشند.
این امر با تلاش‌های شبانه‌روزی قرارگاه خاتم(ص) محقق شد و در قدم اول معین اقتصادی شهرستان با ساخت 50 واحد مسکونی 60 متری از مهاجرت روستاییان به شهر جلوگیری نمود و 50 واحد دیگر در دست اقدام دارد که هزینه ساخت 50 واحد مسکونی 3 میلیارد تومان بوده است.
نارویی یکی از بومیان منطقه تکل حسن در رابطه با اقدامات انجام‌شده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در این منطقه گفت: قرارگاه خاتم‌الانبیاء برکات زیادی را در همین مدت کوتاه برای منطقه ما داشته است؛ با ساخت 50 واحد مسکونی از مهاجرت روستاییان جلوگیری نمود و همه کسانی که در این منطقه در کارهای قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) مشغول هستند، افراد بومی منطقه می‌باشند.
وی با بیان اینکه آنچه که حائز اهمیت است این می‌باشد که از زمان حضور قرارگاه در این منطقه، امنیت کامل حکمفرما شده است، اعلام کرد: ما میز و قلم نمی‌خواهیم، ما بیل می‌خواهیم، ما مردان کار هستیم و کار پشت میزی نمی‌خواهیم.
شایان ذکر است در روستای تکل‌حسن 300 خانوار با جمعیتی حدود یک هزار و 600 نفر زندگی می‌کنند.

   1396/12/13 09:12