امضای تفاهم‌نامه همکاری در حوزه رفع مشکلات آب و فاضلاب استان خوزستان

تفاهم‌نامه همکاری در حوزه رفع مشکلات آب و فاضلاب استان خوزستان بین وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و استانداری خوزستان امضا شد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، در جلسه‌ای که عصر دوشنبه با حضور مهندس حمید چیت‌چیان وزیر نیرو، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، سردار عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان برگزار شد تفاهم‌نامه همکاری برای رفع مشکلات آب و فاضلاب استان خوزستان امضا شد.
 در این تفاهم‌نامه به موضوع طرح کلان آبرسانی موسوم به «طرح غدیر» پرداخته شده که بر اساس آن قرار است به ۶ شهر اهواز، آبادان، خرمشهر، شادگان، دزفول و اندیمشک و حدود ۱۶۰۸ روستای استان از طریق خطوط انتقال و لوله‌گذاری از پشت سد دز آبرسانی شود.
با انعقاد این تفاهمنامه مقرر شد قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) سد خاکی رودخانه بهمنشیر را به منظور حبس آب شیرین رودخانه در دهانه بهمنشیر احداث کند.
بر اساس این گزارش، آب منتقل‌شده از پشت سد دز به مراتب باکیفیت از آب قبلی این شهرها بوده و کیفیت آن حدود ۵۰۰EC  برآورد شده است.
در واقع، این طرح مقرر است جمعیتی بالغ بر پنج میلیون و هشتصد هزار نفر از جمعیت استان را تحت پوشش قرار دهد و بناست در سه سال آتی به بهره‌برداری برسد.

   1396/2/5 01:09