فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص):
آمادگی کامل برای اجرای پروژه‌های پیشگیری از سیلاب‌ها را داریم

سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: با پنج هزار پیمانکار خصوصی که متشکل از مردم، افراد بومی و محلی است آمادگی کامل برای اجرای پروژه‌های پیشگیری از سیلاب‌ها را داریم.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، عبادالله عبداللهی روز پنجشنبه بیست و ششم مردادماه در نشست تخصصی با مدیران استانی برای پروژه‌های مهم استان گلستان در فرمانداری ویژه شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: پروژه‌هایی که توسط مسئولان در این جلسه مطرح شد بیش از 7 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد اما اولویت ما در پروژه‌های استان گلستان سد نرماب است.
وی افزود: سد نرماب به دلیل بهره‌برداری مردم و منطقه در تأمین آب شرب، کشاورزی و صنعت برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد تا بتوانیم تا پایان سال موضوع آبگیری آن را به سرانجام برسانیم.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) تصریح کرد: دومین فعالیت و هدف ما در استان گلستان جلوگیری از سیلاب‌ها و خسارت‌هایی است که سالانه به این منطقه وارد می‌‌شود و در نظر داریم با احداث سدهایی که عنوان شد از سیلاب‌ها جلوگیری و روان‌آب‌ها را مهار کنیم.
سردار عبداللهی یادآور شد: 1.2 تریلیون تومان در کشور در دست مردم است و این ظرفیت و پتانسیل خوبی است تا بستری آماده شود و مردم در این‌گونه پروژه‌ها حضور یابند.
وی تأکید کرد: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) یک قرارگاه و مجموعه مردمی است که پس از دفاع مقدس برای امدادرسانی به کشور تشکیل شد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: در نخستین گام این قرارگاه به بازسازی مناطق آسیب‌زده در زمان جنگ در غرب، جنوب و مرکز پرداخت و همه این اقدامات توسط اقشار مختلف جامعه صورت گرفت.
وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز 200 هزار نفر از مردم در این قرارگاه مغول فعالیت هستند که اگر هر هزار نفر را یک لشکر در نظر بگیریم، 200 لشکر از ظرفیت واقعی کشور استفاده شده است.
سردار عبداللهی افزود: سعی داشتیم از طریق این قرارگاه، بخش خصوصی و پیمانکارانی که در شرایط تنگنای مالی و محلی بودند را حمایت و تأمین کنیم و ارتباط بین دولت و افراد را به هم نزدیک کنیم.
وی یادآورشد: کار انجام شده قرارگاه خاتم‌الانبیاء در استان گلستان اجرای راه‌آهن اینچه‌برون بود که با کیفیت بسیار خوب و بازه زمانی کوتاه و منابع بسیار کم اجرا شد و کار در دست اجرا توسط این قرارگاه در استان گلستان سد نرماب است و بنا داریم هر چه سریعتر این پروژه را به اتمام برسانیم.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) تأکید کرد: بنا داریم در احداث سدهای چارلی، شصت‌کلا و قره‌چای که تأثیر آنان در جلوگیری از سیلاب‌ها و مهار روان آب‌ها است، کمک کنیم تا خسارت‌های کمتری متوجه مردم منطقه شود.
وی افزود: تکلیف خود می‌دانیم با روحیه جهادی، کار جهادی انجام دهیم و کار را به پیش ببریم و قصد مدیریت یا معارض شدن را نداریم اما در تضمین اصل و فرع دولت باید تضامین را انجام دهد تا امکان برگشت پول وجود داشته باشد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: ما خود را درگیر پروژه‌های کوچک نمی‌کنیم و پروژه‌های زیر 150 میلیارد تومان را انجام نمی‌دهیم و با 5 هزار پیمانکار خصوصی که هم مردم و هم افراد بومی و محلی در آن قرار دارند پروژه‌ها را مدیریت می‌کنیم.
سردار عبداللهی تصریح کرد: با توجه به اینکه پروژه‌های کشاورزی هزینه کمتری نسبت به بقیه پروژه‌ها دارد و در امنیت غذایی تأثیر به‌سزایی داشته و در اشتغال پایدار موثر است، آمادگی کمک در بحث کشاورزی را داریم.
وی اظهار کرد: در زمینه سایت میگو باید نخست اطلاعات کامل را داشته باشیم و اگر حوزه‌ای باشد که در توانمندی مردم منطقه مؤثر بوده و ضریب اشتغال را افزایش دهد حاضر به کمک هستیم. ما نه اینکه سرمایه‌گذاری کنیم بلکه کمک کنیم و خود شما صاحب این سرمایه باشید.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) تأکید کرد: بهتر است در زمینه زیرساخت‌ها، در منطقه شمال از خطوط ریلی استفاده شود زیرا در بحث اقتصادی و زیست‌محیطی و ایمنی نیز مطمئن‌تر است.

   1396/5/28 10:40