نماینده قرارگاه خاتم خبر داد؛
آمادگی قرارگاه خاتم برای افزایش تجهیزات در عملیات آواربرداری ساختمان پلاسکو

معاون هماهنگ کننده گروه تخصصی کربلا به نمایندگی از فرمانده قرارگاه خاتم روز شنبه از روند عملیات آواربرداری ساختمان پلاسکو گفت: از همان روز حادثه پلاسکو، برای کمک در محل حضور داشتیم و آماده ارائه هر کمکی هستیم.
به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، نورالله صدرا در حاشیه این بازدید در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت تعدادی از آتش نشان ها، در خصوص اقدامات این قرارگاه در زمینه کمک‌ به حادثه ساختمان پلاسکو اظهار داشت: در بحث امکانات و تجهیزات و نیروی متخصص، از همان روز حادثه به کمک شهرداری آمدیم و موارد مورد نیاز آن‌ها را تأمین کردیم.
وی ادامه داد: اکیپ‌های تخصصی و برشکاری بعلاوه تجهیزات لجستیکی مانند بیل مکانیکی، بلدوزر و لودر در محل در حال فعالیت هستند و تا کنون 6 بیل مکانیکی، 3 لودر، 10 کامیون و 1 جرثقیل 25 تنی و همچنین 100 نفر در قالب تیم های عملیاتی که به صورت شیفتی در حال فعالیت هستند، به محل اعزام شده‌اند.
معاون هماهنگ کننده گروه تخصصی کربلا قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) خاطرنشان کرد: یک سری از گروه‌های دیگر ما نیز در حالت آماده‌باش هستند تا در صورت نیاز به محل اعزام شوند.
صدرا درباره پیش‌بینی زمان پایان کار آواربرداری نیز گفت: پایان کار آواربرداری بستگی به حجم آوارها دارد اما احتمالاً بیش از یک هفته زمان می‌برد چراکه سازه ساختمان فلزی است و درهم‌تنیدگی مصالح کار را عقب می‌اندازد.
وی افزود: همچنین این امکان وجود دارد که در سازندگی‌های آینده منطقه با تدابیری که مسئولان می‌اندیشند، حضور داشته باشیم.
صدرا در خصوص نحوه کمک‌رسانی قرارگاه خاتم‌الانبیاء در جریان این حادثه اظهار کرد: در آغاز حادثه پلاسکو، قرارگاه خاتم‌الانبیاء به دستور سردار عبدالهی با تمام قوا وارد عمل شد و دستگاه‌های زیاد به همراه نیروهای مجرب را به این کار اختصاص داد. بیش از 100 نیروی متخصص و 20 دستگاه سنگین به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: به محض اعلام نیاز مجدد آمادگی داریم که دستگاه‌های جدیدی را وارد عمل کنیم. این دستگاه‌ها شامل جرثقیل‌های بلند، بیل‌های تخصصی و دستگاه‌های برش و خمش است.

   1395/11/2 12:47