سردار عبداللهی در برنامه زنده تلویزیونی شرایط خاص:
آماده اجرای 4 ساله آزادراه تهران – شمال با 50 درصد سرمایه‌گذاری هستیم

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در برنامه زنده تلویزیونی «شرایط خاص» گفت: قرارگاه خاتم آمادگی دارد با 50 درصد سرمایه‌گذاری و طی چهار سال، آزادراه تهران - شمال را به بهره‌برداری برساند.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، سردار سرتیپ پاسدار عبادالله عبداللهی یکشنبه شب 17 بهمن ماه در برنامه زنده «شرایط خاص» شبکه سیما حضور یافت.
وی در گفت‌وگو با رضا رشیدپور مجری این برنامه با بیان اینکه نام مقدس قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) را کمتر کسی است که نشنیده باشد اظهار کرد: این قرارگاه از دوران دفاع مقدس فعالیت خود را شروع کرد و تا امروز مشغول خدمت‌رسانی است؛ این قرارگاه مجموعه‌ای رزمی و مهندسی در آن زمان بود که وظیفه داشت زیرساخت‌های لازم برای انجام عملیات‌های دوران دفاع مقدس را فراهم کند.
وی افزود: بعد از دوران جنگ هشت ساله، شهرهای مرزی و حتی مرکزی ایران که مورد حملات بی امان دشمن بعثی قرار گرفته بودند، نیاز به بازسازی داشتند به همین دلیل قرارگاه بازسازی خاتم تاسیس شد؛ نکته اساسی اینکه این مجموعه اقتصادی نیست بلکه در راستای فعالیت‌های عمرانی و آبادانی کشور فعالیت می‌کند.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با بیان اینکه امروز مجموعه این قرارگاه به عنوان نهادی قدرتمند از نظر فنی و مهندسی برای اجرای پروژه‌های بزرگ شناخته شده است گفت: قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در حال حاضر در 10 حوزه مشغول فعالیت است.
وی ادامه داد: همانطور که در دوران دفاع مقدس، سپاه پاسداران با استفاده از سازمان‌دهی اقشار مختلف مردم توانست لشکرهایی قوی برای دفاع از میهن اسلامی تدارک ببیند و به موفقیت برسد، امروز هم با همان نگاه و رویکرد مشغول فعالیت است.
تنها 2 درصد مجموعه قرارگاه پاسدار هستند
سردار عبداللهی با اشاره به مردمی بودن قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) عنوان کرد: در حال حاضر 5 هزار پیمانکار و 160 هزار نفر با این مجموعه عظیم فنی و مهندسی همکاری دارند در حالیکه پاسداران حاضر در قرارگاه، کمتر از 2500 نفر هستند.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با بیان اینکه بعد از جنگ جهانی دوم، کشورهایی مانند آمریکا، کره و چین از ظرفیت نیروهای نظامی خود برای عمران و آبادانی استفاده کردند افزود: لازم است از دانشی که توسط نیروهای فنی و مهندسی طی دوران جنگ به دست آمد، برای ساختن کشور بهره برد.
وی ادامه داد: نیروی انسانی متخصص، بزرگ‌ترین سرمایه یک کشور محسوب می‌شود و قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) توانست با اتکا به این ظرفیت مهم، کارهای فوق‌العاده‌ای انجام دهد.
سردار عبداللهی خاطرنشان کرد: امروز می‌توانیم پیچیده‌ترین پروژه‌های فنی را با اتکا به مهندسان و تکنیسین‌های ایرانی انجام دهیم که از آن جمله می‌توان به برخی فازهای میدان گازی پارس جنوبی اشاره کرد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با اشاره به توانمندی موجود در مجموعه قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) گفت: در شرایطی هستیم که مشکلات اقتصادی و مالی کاملا احساس می‌شود ولی در همین وضعیت، قرارگاه هیچ پروژه‌ای را در زمان هیچ دولتی تعطیل نکرده است.
اشتغال عامل ایجاد امنیت و توسعه پایدار
سردار عبداللهی اشتغال را عامل امنیت و توسعه پایدار دانست و تصریح کرد: اگر قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) وارد این پروژه نمی‌شد، توان، سازمان‌دهی و برنامه‌ریزی دقیقی همچون این نهاد توسط بخش خصوصی قابل اجرا نبود.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با بیان اینکه قرارگاه خاتم(ص) عاملی برای قطع وابستگی به بیگانگان به ویژه در دوران تحریم بوده است گفت: این مجموعه از مرحله طراحی تا اجرا، با تکیه بر توان داخلی فعالیت می‌کند و عملکردی به مراتب بهتر از برخی پیمانکاران خارجی داشته است.
وی افزود: اعتقاد نداریم که قرارگاه یک پیمانکار است بلکه در شرایط کنونی، احساس می‌کنیم باید دغدغه معیشت و کمک به مردم را داشته باشیم زیرا رسالت اصلی سپاه پاسداران، حراست از انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن است و اگر روزی در حوزه معیشت دچار مشکل شدیم، وظیفه داریم وارد میدان شویم.
روحیه جهادی در مجموعه قرارگاه حاکم است
سردار عبداللهی قرارگاه خاتم(ص) را مجموعه‌ای با روحیه جهادی دانست و خاطرنشان کرد: در همه پروژه‌ها، اصرار و درخواست دولت‌ها وجود داشته هر چند برخی از آنها به قرارگاه بدهی داشته‌اند.
وی ادامه داد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در زمان همه دولت‌ها فعالیت خود را داشته و توجه زیادی به شیوه آنها نداشته است گفت: کمک به مردم را وظیفه خود می‌‌دانیم زیرا بهترین ملت را داریم، مردمی که هر زمان انقلاب و نظام نیاز به حضور همگانی داشته پای کار بوده‌اند.
سردار عبداللهی با بیان اینکه مردم بار اصلی تحریم را بر دوش می‌کشند و تحمل آنهاست که به نظام کمک می‌کند به حادثه پلاسکو اشاره کرد و افزود: وقتی این روحیه را از مردم می‌بینیم، احساس می‌کنیم باید جانمان را نیز برای این ملت بدهیم به همین دلیل تجهیزات و نیروهای برشکار مورد نیاز برای آواربرداری را به موقعیت اعزام کردیم و این مسئله را وظیفه خود دانستیم.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) عنوان کرد: در پروژه احداث فیبر نوری، شاهد اجرای 23 هزار کیلومتر فیبر در سطح کشور توسط قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) هستیم که 11 هزار کیلومتر آن در دولت یازدهم مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه در کوتاه‌ترین زمان یعنی چیز حدود کمتر از یک سال، سیگنال‌رسانی زمینی را طی پروژه‌ای به بهره‌برداری رساندیم گفت: این امر به دلیل مشکلاتی بود که در سیگنال‌رسانی ماهواره‌ای وجود داشت.
سردار عبداللهی به آزادراه تهران – شمال اشاره کرد و افزود: در زمان دولت دهم، برخی قطعات این آزادراه به قرارگاه خاتم(ص) واگذار و تشریفات آن هم ابلاغ شد اما در زمان دولت یازدهم، نظر دوستان این بود که قرارگاه وارد نشود هر چند اختلافاتی نیز میان چینی‌ها، وزارت راه و بنیاد وجود داشت.
صدا و سیما توجه بیشتری به فعالیت های قرارگاه داشته باشد
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) تصریح کرد: آمادگی داریم با 50 درصد سرمایه‌گذاری، طی چهار سال، آزادراه تهران – شمال را بسازیم و به بهره‌برداری برسانیم زیرا تجربه خوبی در ساخت بزرگراه، تونل و راهسازی داریم و از جمله آنها می‌توان به پروژه‌های بزرگ حرم تا حرم اشاره کرد که فاز نخست آن یعنی از قم تا گرمسار، طی دو سال ساخته شد و موجب کاهش 80 کیلومتری مسیر و ترافیک تهران شد.
وی با بیان اینکه از صدا و سیما انتظار داریم توجه بیشتری به خدمات قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) داشته باشد گفت: در حال حاضر رسانه‌‌های بیگانه پالس‌های منفی علیه سپاه و قرارگاه خاتم در اجتماع منتشر می‌کنند بنابراین باید از ظرفیت رسانه‌ای داخلی برای خنثی کردن این فعالیت‌ها بهره ببریم.
سردار عبداللهی افزود: یکی از نکات منفی موجود، تداخل کارهای سیاسی و اجرایی است در حالیکه هدف اصلی، باید خدمت‌رسانی به مردم باشد و هر حزب و گروهی که به نظام اسلامی و مردم خدمت می‌کند مورد احترام است.
قرارگاه خاتم از زمان ابلاغ قانون، مالیات می‌پردازد
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در مورد پرداخت مالیات توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) گفت: زمانی بر اساس ضوابط و قوانین موجود، از پرداخت مالیات معاف بودیم ولی به محض اینکه مالیات الزامی شد، شفاف‌ترین حساب‌ها را از نظر سازمان بازرسی و اداره مالیاتی داریم.
وی ادامه داد: خداوند بزرگ‌ترین ناظر بر اعمال ماست و در عین حال، سیستم‌های دیگری همچون دیوان محاسبات نیز بر فعالیت‌های قرارگاه نظارت می‌کنند همچنین در داخل مجموعه قرارگاه خاتم نیز نظارت‌های دقیقی صورت می‌گیرد تا در مباحث هزینه‌ای، کیفیت و سرعت شاهد ارتقاء وضع موجود باشیم.
سردار عبداللهی با اشاره به اجرای پروژه آزادراه کمربندی تهران از آبیک تا چرمشهر توسط قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) افزود: این آزادراه در چهار قطعه و به طول 160 کیلومتر ساخته می‌شود و موجب کاهش آلودگی هوا و ترافیک در پایتخت خواهد شد؛ این پروژه با تلاش مجموعه قرارگاه تا سه سال آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
وی افزود: پالایشگاه ستاره خلیج فارس بزرگ‌ترین پالایشگاه معیانات گازی دنیاست که با فعالیت 17 هزار نفر توسط قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در حال ساخت است.   1395/11/18 07:09