فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص):
افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس همسو با اقتصاد مقاومتی است

سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس همسو با اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و تولید و اشتغال است.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، سردار عبادالله عبداللهی امروز در آیین افتتاح رسمی فاز نخست پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس که با حضور دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری و مهندس بیژن زنگنه، وزیر نفت و همزمان با ولادت حضرت امام حسین(ع)، روز پاسدار و همچنین روز ملی خلیج فارس برگزار شد گفت: با بهره‌برداری کامل از پالایشگاه ستاره خلیج فارس امکان صادرات بنزین و افزایش کیفیت سوخت مصرفی داخل نیز فراهم میشود.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با بیان این‌که باید بتوانیم به صادرات بنزین دست یابیم تصریح کرد: ٨٣ درصد تجهیزات پالایشگاه ستاره خلیج فارس ساخت داخل بوده است و اگر ما بر اساس راهبردهای کشور حرکت کنیم توانایی فتح قله‌های بزرگ را داریم.
سردار عبداللهی عنوان کرد: امروز ظرفیت عظیمی در داخل کشور وجود دارد که می‌توانیم از این ظرفیتها استفاده کنیم.
وی گفت: با بهره‌برداری از مرحله نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس روزانه ١٢ میلیون لیتر بنزین یورو ٤، چهار و نیم میلیون لیتر گازوییل یورو ٤، یک میلیون لیتر نفت سفید یورو٤ و یک میلیون و ٣٠٠ هزار لیتر گاز مایع (ال پی جی) یورو٤ تولید میشود.
سردار عبداللهی در پایان افزود: با بهره‌برداری کامل از پالایشگاه ستاره خلیج فارس با تولید ٣٦ میلیون لیتر بنزین با کیفیت یورو ٤ و ٥، تولید بنزین در کشور به بیش از ١٠٠ میلیون لیتر در روز خواهد رسید که افزون بر قطع واردات بنزین، امکان صادرات این فرآورده و افزایش کیفیت سوخت مصرفی داخل نیز فراهم شده و ایران به جرگه صادرکنندگان بنزین می‌پیوندد.

   1396/2/10 14:34