اعلام آمادگی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) برای بازسازی مناطق زلزله‌زده

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: آمادگی کامل داریم تا بلافاصله پس از آواربرداری بازسازی مناطق خسارت دیده را آغاز کنیم.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، سردار سرتیپ پاسدارعبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با اشاره به وجود برخی مشکلات در روستاهای خسارت‌دیده گفت: برخی روستاها 100 درصد تخریب شده است، اما با تمهیداتی که صورت گرفته مشکلات چادر، پتو، تغذیه رفع شد و ما روزانه حدود 15 هزار غذای گرم را بین مردم توزیع می‌کنیم.
سردار عبداللهی با بیان اینکه با تمهیدات لازم مشکل آب مصرفی نیز رفع شده است، افزود: 10کامیون از سوی قرارگاه اقلام مورد نیاز مردم از قبیل چادر، پتو و لوازم مصرفی را بارگیری و بین مردم تقسیم کردند.
وی تصریح کرد: بخش بزرگی از مشکلات مربوط به روستاها بوده که حوزه تقسیم‌بندی ما است. آواربرداری‌ها شروع شده و مشکل خاصی در تجهیزات، امکانات و ماشین‌آلات نداریم.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ع) با تأکید بر اینکه 500 دستگاه ماشین‌آلات مهندسی از قبیل بیل مکانیکی، لودر، کمپرسی از سوی این قرارگاه به مناطق مختلف زلزله‌زده اعزام شد اذعان داشت: حدود30 دستگاه آمبولانس نیز در مناطق مختلف حضور داشته و از لحاظ ماشین‌آلات مهندسی هیچ مشکلی نداریم و قرارگاه سازندگی پوشش لازم را صورت می‌دهد.
سردار عبداللهی ادامه داد: در پروژه مرزی که حدود 650 کیلومتر را در دستور کار داریم و نیروی انسانی و ماشین آلات مربوطه تدارک دیده شده ولی باید به فکر اسکان دائمی مردم زلزله‌زده باشیم. همچنین با توجه به سردی هوا باید هر چه زودتر این مشکل از طریق مسئولان حل شود و فکری اساسی برای این منظور صورت گیرد.
وی افزود: بیش از 160روستای بزرگ وجود دارد که برخی از روستاها بیش از 160 خانوار در آنها مستقر هستند که برخی از آنها حدود80 درصد تخریب شده است.
سردار عبداللهی در پایان گفت: دولت با تدبیر، سرعت بالا، زمان‌بندی کوتاه و تزریق منابع مالی و گسیل نیروی اجرایی به بازسازی مناطق بپردازد.
شایان ذکر است در پی وقوع زلزله یکشنبه‌شب در استان‌های کرمانشاه و ایلام، حدود 2000 نفر نیروی انسانی و 500 دستگاه از انواع ماشین‌آلات کارگاه‌های مستقر قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در این استان‌ها در همان ساعات اولیه برای امدادرسانی و آواربرداری و بازکردن راه های مواصلاتی عازم مناطق حادثه‌دیده شدند.
ارسال 3 هزار تخته چادر، 5 هزار تخته پتو، 15 هزار کنسرو و 250 هزار آب معدنی به روستاهای حادثه‌دیده از جمله اقدامات قرارگاه در راستای کمک به زلزله‌زدگان است.


   1396/8/25 09:40