فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص):
اجرای 22 کیلومتر مترو در سال، گامی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است

سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: اجرای 22 کیلومتر مترو در سال توسط این قرارگاه، گامی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، فاز نخست پروژه خط 7 متروی تهران به عنوان عمیق‌ترین خط متروی ایران که توسط گروه تخصصی سپاسد قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اجرا شده است صبح امروز با حضور دکتر قالیباف شهردار تهران و سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) افتتاح شد و 7 ایستگاه آن شامل ایستگاه‌های میدان بسیج، میدان محمدیه، بریانک، کمیل، شهید نواب صفوی، دانشگاه تربیت مدرس و میدان صنعت کار مسافرگیری را آغاز نمود.
سردار عبداللهی در مراسم افتتاح این پروژه گفت: اگر در عرض يك سال ٢٢ كيلومتر خط مترو را به بهره‌برداري رسانديم بايد اين مطلب در تمامي رسانه‌هاي كشور بازتاب داده شود تا مردم عزيز كشور قدردان زحمات و تلاش شبانه‌روزي نيروهاي جهادي كشور باشند.
وي با اشاره به سابقه فعالیت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبياء(ص) اظهار داشت: قرارگاه خاتم از دوران دفاع مقدس فعاليت‌هاي بسيار گسترده‌اي را در زمينه سازندگي در سطح كشور از قبیل پل‌سازي، سنگرسازي، سدسازي، راه و شهرسازي و... داشته است اما امروز مي‌بينيم كه با وجود تحريم‌هاي ظالمانه عليه كشور، پروژه‌هاي گوناگوني را در زمينه ساخت مترو، تونل، نفت و گاز، سدسازي و در دست ساخت و احداث دارد.
فرمانده قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء(ص) ادامه داد: اين توان و ظرفيتي را كه امروز قرارگاه دارد توان و ظرفيت بالقوه مردم بود كه قرارگاه آن را بالفعل نمود و زير سايه اين توان داخلي است كه امروز با وجود تحريم‌هاي عظيم، كار آباداني كشور نه تنها متوقف نشده بلکه روزبه‌روز افزايش هم يافته است.
فرمانده قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء(ص) همچنين با اشاره به شعار سال بيان كرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب امسال را سال اقتصاد مقاومتي، تولید و اشتغال ناميدند تمام نيروهاي قرارگاه سازندگي از سال گذشته به اين شعار جامه عمل پوشاندند و در طول يك سال ٢٢ كيلومتر مترو را به بهره‌برداري رساندند.
وي ادامه داد: امروز قرارگاه حدود ٦٥٠ كيلومتر خط ريلي را در دست احداث دارد و بحمدالله با همت جهادي تمام نيروهاي قرارگاه اين پروژه‌ها را به بهره‌برداري مي‌رسانيم.
شایان ذکر است، طول خط 7 متروی تهران 32 کیلومتر با 22 ایستگاه است که از جنوب شرق تهران (شهرک امیرالمؤمنین) آغاز می‌شود و در مسیر شرقی- غربی به تقاطع بزرگراه شهید نواب صفوی و خیابان قزوین می‌رسد و از آنجا با تغییر مسیر به سمت شمال، در امتداد بزرگراه شهید نواب صفوی مسیر خود را ادامه می‌دهد و با گذر از کنار برج میلاد به میدان بوستان در منطقه سعادت‌آباد منتهی می‌گردد.
از ویژگی‌های خاص این خط مترو این است که بیشترین ایستگاه‌های تبادلی با شبکه متروی تهران را داراست و همه خطوط مترو را قطع می‌کند و ارتباطات را به صورت کامل بین خطوط برقرار می‌نماید.

   1396/3/20 15:54