اتمام عملیات حفاری تونل خط دوم آبرسانی به شیراز

آخرين مرحله حفاري و بازگشايي تونل خط دوم آبرسانی شیراز با حضور استاندار فارس، مديرعامل گروه تخصصي نيروگستر و تعدادی از مسئولان محلی انجام شد. 

به گزارش روابط‌ عمومي گروه تخصصي نيروگستر، استاندار فارس در مراسم اتمام حفاری تونل خط دوم آبرسانی شیراز  ضمن تشکر از کسانی که در اجرای این پروژه تلاش کردند اظهار کرد: یکی از پروژه‌های مظلوم و گمنام کشور این خط آبرسانی است؛ زیرا چنین طرحی، عمران و آبادی زیادی را به دنبال دارد اما پس از اتمام به اندازه کافی نمود پیدا نمی‌کند. اسماعیل تبادار با تأکید بر کارکرد طرح آبرسانی شیراز اظهار کرد: تاکنون تلاش‌های فراوانی در این طرح انجام شده است و انتظار است با همین زحمت پروژه ادامه پیدا کند.
در این مراسم همچنین مديرعامل گروه تخصصي نيروگستر از اتمام حفاري 4.5 کیلومتر تونل خط دوم آبرساني به شهر شيراز خبر داد و گفت: با اجراي اين طرح به ميزان 3 مترمكعب در ثانيه و به مقدار متوسط 60 ميليون مترمكعب سالانه آب شرب از سد درودزن به مخازن آب شيراز انتقال داده مي‌شود.
امان الله زارع اعلام كرد: گروه تخصصي نيروگستر در راستاي اهداف قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء(ص) در خدمت‌رساني به مردم ميهن‌ اسلامي و نظام جمهوري اسلامي به عنوان پيمانكار شركت سهامي آب منطقه‌اي فارس با وجود مشكلات فراوان، با تمام توان و تجربه، پيشرفت پروژه فوق را در دستور كار خود قرار داده است.
خط دوم آب‌رساني به شهر شيراز به طول 77 كيلومتر با لوله‌هاي فولادي با قطرهاي 1800، 1600 و  1400میلیمتر است و شامل يك دستگاه تصفيه‌خانه سه مترمكعبي، يك دستگاه ايستگاه پمپاژ آب با توان انتقال سه مترمكعب در ثانيه به ارتفاع 250 متر، سه دستگاه مخزن 20 هزار مترمكعبي و يك دستگاه تونل 4.5 كيلومتري با قطر حفاري 5.20 متر می‌باشد كه منطقه ملوس‌جان و تنگ‌خياره را به منطقه فاز 3 شهر صدرا متصل مي‌كند.

   1396/9/12 10:13