استاندار ایلام خواستار شد:
اتصال ایلام به شبکه راه‌آهن با مشارکت قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص)

استاندار ایلام گفت: با توجه به این که قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) راه‌آهن مسیر کرمانشاه به مرز خسروی را اجرا کرده در صورت موافقت می‌توانیم زمینه مشارکت به سمت ایلام را توسط این قرارگاه فراهم آوریم.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، قاسم سلیمانی روز دوشنبه پانزدهم آبان‌ماه در دیدار با فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) اظهار داشت: این پروژه با توجه به افزایش روزافزون تردد زوار از مسیر استان ایلام دارای توجیه و صرفه اقتصادی است و در صورت اجرای راه‌آهن با توجه به ایمن بودن این حوادث به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد.
استاندار ایلام ابراز امیدواری کرد با موافقت دولت و تأمین اعتبار و عقد قرارداد با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) پس از ایام اربعین شاعد آغاز عملیات اجرایی این پروژه باشیم.
سلیمانی گفت: دولت نیز برای پروژه ۴ بانده کردن مسیر حمیل به مهران و دهلران اعتبار بسیار خوبی اختصاص داده که با هزینه حدود ۸۰ میلیارد تومان این پروژه سرعت بیشتری خواهد گرفت.
وی افزود: بخش قابل توجهی از این مبلغ برای پرداخت مطالبات قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) که مجری بخشی از این مسیر بوده هزینه خواهد شد و امیدواریم با همراهی این قرارگاه بتوانیم شاهد پیشرفت بیش از پیش پروژه‌های در دست اجرا باشیم.
استاندار ایلام با قدردانی از تلاش‌های مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) برای تکمیل طرح چهاربانده کردن مسیر صالح آباد به مهران یادآور شد: نیروهای این قرارگاه طی ماه‌های اخیر به صورت سه شیفته برای زیر بار ترافیک بردن این مسیر تلاش کردند که جای تقدیر دارد.
سلیمانی یادآور شد: این تلاش در ایام اربعین امسال نتایج خود را نشان داد و شاهد ترافیک به نسبت روانی در مسیر بودیم و در جاهایی که با حجم بالای خودروها روبه‌رو شدیم به صورت خودکنترلی بود و پلیس برای تنظیم جمعیت ورودی به پایانه در نقاطی اقدام به متوقف کردن خودروها می‌کرد.
استاندار ایلام تأکید کرد: هم‌اکنون خط ریلی غرب کشور از سمت استان کرمانشاه به مرز خسروی رسیده و در صورت سرمایه‌گذاری می‌توان این خط را تا ایلام به طول 75 کیلومتر امتداد داد.
سلیمانی افزود: امیدواریم با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) بتوانیم بعد از ایام اربعین امسال شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه باشیم.
شایان ذکر است فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) روز دوشنبه به منظور بازدید از اقدامات قرارگاه در خدمت‌رسانی به زائرین اربعین به ایلام سفر کرد و از پروژه تعریض و بهسازی جاده صالح‌آباد به مهران و موکب‌های برپا شده توسط این قرارگاه بازدید کرد.

 

   1396/8/16 09:17