سردار عبداللهی:
آبرسانی به چهار شهر خوزستان تا 15 تیر انجام می شود

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: تا پانزدهم تیرماه جاری آبرسانی به چهار شهر دارخوین، شادگان، خرمشهر و آبادان به صورت نهایی انجام خواهد شد و حتما آب به این چهار شهر خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، سردار سرتیپ پاسدار عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) روز دوشنبه  یازدهم تیرماه، پس از جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گفت: در حال حاضر برای آبرسانی بهینه و مطلوب به این چهار شهر در سه نوبت کاری در این منطقه در حال کار هستیم و حتماً تا پانزدهم تیر مردم این منطقه از آب شرب و باکیفیت بهره‌مند خواهند شد
وی همچنین با اشاره به اینکه بحث آب خوزستان از مدت‌ها پیش مطرح است، تأکید کرد: طرح بزرگی در دست بود که آب شرب این منطقه از سد دز تأمین شود و کل منطقه از آب این سد بهره ببرد.
سردار عبداللهی افزود: در عین حال یک طرح اضطراری مطرح شد که آب این منطقه از طریق سد کرخه تأمین شود که در گام اول آب از کرخه تأمین شد و گام دوم تأمین آب از سد دز است که آب باکیفیت و مناسب و در حد ممکن به شهرهای خوزستان منتقل شود.
وی به مردم این منطقه قول داد که ان شاءالله بدون هیچ اتلاف زمانی، آبرسانی به این چهار شهر انجام شود و بر اساس وعده‌ای که از پیش داده شده است پانزدهم تیرماه شاهد این اتفاق خواهیم بود.
شایان ذکر است در طرح کلان آبرسانی موسوم به «طرح غدیر» قرار است به شش شهر اهواز، آبادان، خرمشهر، شادگان، دزفول و اندیمشک و حدود یک‌ هزار و 608 روستای استان از طریق خطوط انتقال و لوله‌گذاری از پشت سد دز آبرسانی شود. آب منتقل‌شده از پشت سد دز به مراتب باکیفیت از آب قبلی این شهرها بوده و کیفیت آن حدود ۵۰۰EC  برآورد شده است.

   1397/4/11 15:12