ابراز رضایت فرمانده قرارگاه خاتم از روند پیشرفت پروژه آزادراه اراک- خرم‌آباد

سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) از روند اجرای پروژه آزادراه اراک- خرم‌آباد ابراز رضایت کرد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) سردار عبادالله عبداللهی در بازدید از پروژه آزادراه اراک- خرم‌آباد، اظهار داشت: این پروژه در شرایط خاص و دشواری در حال انجام است به‌ طوری ‌که ساختار زمین در هر مرحله ریزش دارد.
وی ترانشه‌های با ارتفاع بالا، تونل و پل‌های بزرگ در دره‌های عمیق را از ویژگی‌های بارز این پروژه عنوان کرد و افزود: با وجود مشکلات توپوگرافی محل اجرای پروژه، پیشرفت کار قابل قبول است.
سردار عبداللهی گفت: آزادراه اراک – خرم‌آباد به چهار قطعه تقسیم شده که قطعه اولش از اراک تا بروجرد در اولویت کار نبوده و هیچ‌گونه اقدامی از طرف کارفرما و پیمانکار صورت نگرفته است. قطعه دوم تا چهارم که از بروجرد تا خرم‌آباد ادامه دارد ۵۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و مسیر ۱۰۶ کیلومتری را به ۷۰ کیلومتر کاهش می‌دهد.
وی تصریح کرد: در این مسیر دو تونل رفت و برگشت با عرض ۱۳ متر سه بانده به طول ۶۲۰۰ یعنی ۳۱۰۰ متر در مسیر رفت و ۳۱۰۰ متر در مسیر برگشت توسط موسسه حرا حفاری شده است.
وی با تقدیر از مهندسین و مدیریت موسسه حرا در به انجام رساندن تونل پونه گفت: این تونل در هیچ کجای ایران با این عرض حفاری نشده و یک رکورد بی‌نظیر ثبت شده است.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌‌الانبیاء(ص) با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: پیشرفت و بهتر بودن این پروژه مستلزم همراهی و همکاری همه است.
سردار عبداللهی اظهار داشت: پروژه در بحث تأمین منابع مالی مشکلات زیادی دارد که بایستی در وزارت راه و شهرسازی این مشکلات حل‌وفصل شود تا بتوانیم این پروژه عظیم را که اهمیت ویژه‌ای در بحث مسائل زیست‌محیطی، سوخت و امنیت مسافران در تصادفات جاده‌ای دارد به اتمام برسانیم.
وی همچنین گفت: قطعه‌ای که از سمت خرم‌آباد به بروجرد از میان کوه‌های سر به فلک کشیده عبور می‌کند و مسیر سختی است، 32 کیلومتر از طول  مسیر را کاهش می‌دهد و جاده را ایمن می‌سازد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) عنوان کرد: پیشرفت پروژه قابل قبول است و تلاش ما این است که این روند مطلوب را تسریع کنیم
.

   1396/4/23 14:04